Facebook Google+ Twitter

Jak włoska straż graniczna postępuje z własnymi obywatelami

Przetrzymywali ją nago przez wiele godzin. Upokarzali i wyzywali. Amina Sheikh Said pomimo tego, że posiada włoskie obywatelstwo, została potraktowana w skandaliczny sposób przez przedstawicieli własnego kraju.

corriere.it / Fot. http://www.corriere.it/cronache/08_ottobre_03/razzismo_donna_somala_89686aa8-912b-11dd-9f28-00144f02aabc.shtmlAmina Sheikh Said (51 lat) urodziła się w Somalii. Posiada obywatelstwo włoskie i od wielu lat mieszka ze swoim mężem w Italii. Amina ma czwórkę dzieci, które żyją w Londynie. 21 lipca wracała od nich, wraz z czwórką wnuczków. Na rzymskim lotnisku Ciampino, podczas kontroli dokumentów, kobieta została zatrzymana do wyjaśnień, ponieważ nazwiska dzieci różniły się miedzy sobą. Said została oskarżona o wspomaganie nielegalnej imigracji. Na nic zdała się interwencja męża, który czekał na żonę na lotnisku. Oprócz dokładnej kontroli bagaży, kobieta została poddana osobistej rewizji. Wcześniej, przed kilkoma laty, Sheikh została zatrzymana wraz z mężem, za posiadanie paru listków “khat”, z których parzy się specyficzną herbatę, podczas specjalnych wydarzeń, takich jak ślub. Roślina jest w obrocie handlowym, jednak w Italii jest zabroniona.

Strażniczki kazały się jej rozebrać do naga i przyjmować najróżniejsze pozycje, by móc sprawdzić każdą część ciała. Szukały narkotyków.

Całości towarzyszyły wyzwiska: “ty czarnuchu”, “wyślemy cię do pierdla”, "tak jak jesteś czarna na zewnątrz, jesteś czarna w środku”, które to nasiliły się kiedy kobieta odmówiła kontroli intymnych miejsc swojego ciała i zażądała obecności lekarza podczas tego badania. Strażniczki szantażowały kobietę. Twierdziły, że zamkną ją w psychiatrycznym szpitalu, a dzieci zostaną oddane opiece społecznej. Amina wciąż jednak domagała się obecności lekarza. W międzyczasie dzieci również zostały zatrzymane. Nie pozwolono im skontaktować się z rodzicami.

Przez kolejne cztery godziny kobieta musiała stać w pomieszczeniu, gdzie odbywała się kontrola. Nie wolno jej było się ubrać. Do pomieszczenia wchodzili liczni pracownicy lotniska, nikt nie zainteresował się sytuacją Aminy. W końcu Said założono kajdanki i położono na noszach. Ponieważ była bez ubrania, została przykryta plastikową folią, której używa się do owijania paczek. Karetką została przewieziona do szpitala, w celu dokonania rewizji miejsc intymnych. Z badań wynikło, że nie przewoziła narkotyków.

Kobieta została wypuszczona ze szpitala. Postawiono jej zarzut przeciwstawiania się i utrudniania pracy urzędnikom państwowym.

Wstrząsająca sprawą zajmują sie wszystkie włoskie media. To kolejny przykład rasistowskich zachowań w tym kraju Unii Europejskiej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Straszne. Wkurza mnie taka dyskryminacja i często nieprawdziwe oskarżenia, tylko dlatego, że ktoś ma inny kolor skóry i jest innego wyznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.