Facebook Google+ Twitter

Jak Wrocław będzie obchodził Europejski Dzień Bez Samochodu?

Już 22 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. We wrocławskim planie obchodów znalazły się: przejazd rowerowy, debata publiczna oraz podróżowanie darmową komunikacją miejską.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Andrzej Hawałej/PAPJak co roku 22 września każdy mieszkaniec Wrocławia, który postanowi zostawić swój samochód w garażu, będzie mógł za darmo skorzystać ze środków komunikacji miejskiej. Obowiązywać będzie "jazda bez biletu". Kampania ma na celu promocję transportu publicznego w życiu codziennym mieszkańców.

Ale to nie jedyna atrakcja obchodów tego dnia. W samo południe z Rynku wyruszy "Przejazd rowerowy". 2,5-godzinny happening ma przejechać na ulicę Nowowiejską, po drodze zahaczając o plac i most Uniwersytecki, ulice Drobnera, Łokietka, Trzebnicka, Probusa, Jedności Narodowej i Wyszyńskiego. Do akcji może włączyć się każdy, kto posiada własny rower.

Po przyjeździe, w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 odbędzie się debata publiczna, podczas której poruszone zostaną m.in. tematy polityki rowerowej Wrocławia oraz udziału rowerzystów w kierowaniu tą polityką. Omówione będą również kompetencje Wrocławskiego Oficera Rowerowego, zaznaczony zostanie problem sytuacji rowerowej w ścisłym centrum miasta oraz na węzłach komunikacyjnych Drzymały i ul. Kosmonautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.