Facebook Google+ Twitter

Jak wybrać hosting dla swojej firmy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-16 17:43

Prowadzenie e-biznesu to wyzwanie. Aktywacja kont mailowych, tworzenie e-sklepów czy stron internetowych to dla wielu czarna magia. Czym jest tajemniczy VPS, serwer dedykowany czy hosting współdzielony i jak dobrać do siebie te elementy?

Radzą eksperci od skutecznych rozwiązań internetowych z Ogicom, Ewelina Bobrowska i dr inż. Artur Pajkert.

Wyobraź sobie serwer…

Hosting to - w uproszczeniu - miejsce na serwerze, którego celem jest przechowywanie i udostępnianie danych w sieci. Ta, niby prosta definicja, niewiele powie tym, którym temat zagadnień internetowych nie jest znany. Dlatego wyobraź sobie, że jesteś posiadaczem strony internetowej, która zawiera pliki tekstowe, graficzne i multimedialne. Musisz przechowywać te dane w konkretnym miejscu w świecie wirtualnym. Tym miejscem jest właśnie serwer. To na nim w rzeczywistości znajduje się twoja strona i tworzące ją elementy. Serwery przechowują i przetwarzają pocztę elektroniczną lub bazy danych. To wyspecjalizowane urządzenia komputerowe zlokalizowane w serwerowniach, czyli tzw. centrach przetwarzania danych.

Czytaj też: Jak wybrać serwer hostingowy?

- Profesjonalne serwerownie to pomieszczenia monitorowane 24h na dobę, posiadające zabezpieczenia przeciwpożarowe i zaawansowane systemy kontroli dostępu. Przede wszystkim jednak obiekty takie cechują się gwarantowaną ciągłością zasilania i dostępu do Internetu. Koszty utrzymania serwerów w centrach są wysokie, stąd idea wykorzystania ich mocy dla wielu użytkowników. Właśnie z tego powodu najbardziej popularnym rodzajem hostingu jest hosting współdzielony – mówi Ewelina Bobrowska.

Dla kogo dobry hosting wirtualny?

W modelu hostingu współdzielonego przyjmuje się, że wielu klientów korzysta z zasobów jednego serwera. Jako użytkownik posiadasz przydzieloną odpowiednią, limitowaną ilość miejsca na dysku, zazwyczaj z dodatkowymi ograniczeniami, jak limit ilości kont poczty elektronicznej, czy ilości transferowanych danych. Współdzielisz nie tylko przestrzeń, ale także moc obliczeniową procesorów, pojemność pamięci RAM oraz oprogramowanie. Z drugiej strony ograniczasz koszty, bo taka usługa zazwyczaj kosztuje nie więcej niż kilkaset złotych w skali roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.