Facebook Google+ Twitter

Jak wybrać kratki ściekowe do zastosowań przemysłowych?

Kratki ściekowe to bardzo ważny element systemu odwodnienia. Warto zatem poznać kryteria, którymi należy kierować się podczas wyboru tych właśnie elementów.

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką rolę pełnią kratki ściekowe. Ich zadaniem jest zbieranie wody oraz nieczystości z powierzchni podłogi i odprowadzanie do kanalizacji. Wynika z tego, że prawidłowe działanie kratek warunkuje prawidłowe funkcjonowanie całego systemu. Wybierając kratki ściekowe warto dostosować je do potrzeb i wymagań danego zakładu przemysłowego. W jaki sposób? Przede wszystkim należy określić 3 podstawowe parametry. Pierwszy z nich oznacza ilość wody odprowadzanej przez kratkę w jednostce czasu. Na jego podstawie wybierzemy idealną średnicę odpływu a także rozmiar części górnej kratki. Drugi parametr określa ilość części stałych odprowadzanych przez kratkę w jednostce czasu. Znając tą wartość bez trudu będziemy mogli wybrać wielkość kosza osadczego. Na końcu warto także zadbać o odpowiednią wytrzymałość kupowanego elementu. Musimy zatem określić i wziąć pod uwagę siły jakie będą oddziaływać na kratki ściekowe.

Omawiane przez nas elementy stanowią bardzo ważną część każdego systemu odwodnień. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całego zakładu warto pochylić się uważnie nad wyborem tych właśnie elementów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.