Facebook Google+ Twitter

Jak wybrać odpowiednie skarpety do biegania?

Bardzo niewiele osób wie, na co dokładnie należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wybór najlepszych skarpet do biegania. Nie jest to rzecz prosta, jeśli chodzi o wybór.

 / Fot. thefirstWymaga od nas przynajmniej najbardziej podstawowej wiedzy w zakresie odzieży sportowej, ale też – co także jest bardzo istotne – musimy podejść do sprawy indywidualnie. Na co zatem należy zwracać uwagę jeśli chodzi o wybór najlepszych skarpet do biegania? Co należy brać pod uwagę, kiedy je dla siebie wybieramy? Poniższy tekst, z całą pewnością w znaczącym stopniu przybliży państwu tę kwestię.

Przede wszystkim elastyczność

Skarpety do biegania, powinny być w pierwszej kolejno,ści idealnie dopasowane do kształtu naszych mięśni. Chodzi tu przede wszystkim o to, żeby skarpety, które wybieramy, nie uciskały naszych mięśni. Może mieć to bardzo zły wpływ na to, jak będzie nam się przysłowiowo „ćwiczyło”. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o wybór najlepszych skarpet do biegania, nie jest to jedyny warunek, który musi zostać spełniony. To, na co też należy zwrócić uwagę, to także amortyzacja.

Podkładki amortyzujące

Bardzo dużo skarpet, które w założeniu są przeznaczone do biegania, jest wyposażonych w specjalne wkładki, które amortyzują nasze nogi, kiedy biegamy. Dobrze jest zatem wiedzieć, gdzie takich skarpet szukać. Najczęściej są to skarpety cep. Są one rekomendowane przez bardzo wiele osób, które miały okazję próbować noszenia takich skarpet w trakcie biegania. Wkładki, które w taki skarpetach zostały zamontowane, w znaczącym stopniu pomagają w wykonywaniu ćwiczeń biegowych znacznie efektywniej i co też bardzo ważne – dokładniej i bezpieczniej. Dobrze jest zatem mieć ten fakt na względzie, jeśli nosimy się z zamiarem kupna odpowiednich skarpet do biegania.

Sprawdź http://www.cepsports.pl/pl/c/Skarpety-kompresyjne/16 i zakup.

Włókno z którego skarpety są wykonane

Nie bez znaczenia jest też włókno, z którego skarpety są wykonywane. Dobrze jest mieć to na względzie. Wówczas nie tylko zapewniamy odpowiednią cyrkulację powietrza naszemu ciału, ale też w znaczący sposób poprawiamy funkcjonowanie naszego organizmu w trakcie uprawiania sportu, nie tylko biegania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moje "biegówki" mają dodatek nanowłókna szklanego z implementowanym srebrem, co zapewnia w nich wytworzenie szczególnego mikroklimatu niesprzyjającego rozwojowi bakterii. Tyle tylko, że grzyby mają wtedy raj... a prać tych skarpet producent nie zaleca... nawet chemicznie. Dlatego też, od wielu lat, po bieganiu stawiam je w kącie garderoby, co zapewnia mi dodatkowo ochronę przed molami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja samopiorące się i bezzapachowe, nigdy nie mają zapachu nawt po 20 km przebieżki. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam skarpety samobiegające. Te są najlepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.