Facebook Google+ Twitter

Jak wydać 4 miliony pln?

Od przybytku głowa boli. Zwłaszcza, gdy ma się do wydania pieniądze. Za mało by wszystkich zadowolić, za dużo by wziąć do kieszeni. Wówczas z pomocą przychodzą mieszkańcy. Wystarczy stworzyć budżet obywatelski.

 / Fot. Darek SzczecinaSukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. I tak było z budżetem obywatelskim. Najpierw nieśmiało, podpytywano się, co ludzie chcą? Potem zapadały decyzje, a następnie wysłuchiwało się pretensji, że to nie ich propozycje są realizowane. I tym sposobem postanowiono stworzyć budżet obywatelski, by ludzie sami decydowali na co chcą wydać pieniądze.

Właśnie ruszyła po raz czwarty kampania związana z tworzeniem sopockiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano 56 projektów o łącznej wartości 10,2 miliona złotych. W tym roku w dyspozycji mieszkańców będą 4 miliony. Dwa miliony na inwestycje ogólnomiejskie, oraz po pół miliona na projekty "osiedlowe" w czterech okręgach miejskich.

 / Fot. Materiał UM SopotMieszkańcy Sopotu otrzymali już stosowne ulotki, na bilbordach zawisły plakaty. Została uruchomiona internetowa strona informacyjna. Ruszą konsultacje z radnymi, do dyspozycji będą także miejscy urzędnicy.

Dzisiaj za budżetem obywatelskim opowiadają się wszyscy, i rządząca w mieście koalicja, i opozycja, i urzędujący prezydent. Bo ta forma współrządzenia miastem okazała się sukcesem. Propozycje wydatków zbierane będą do 28 kwietnia, następnie zostaną poddane ocenie realności wykonania. A w czerwcu sopocianie bezpośrednio zagłosują na co chcą wydać te 4 miliony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.