Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32373 miejsce

Jak wygląda pogodowa sytuacja na południu Polski?

Dwudniowe opady deszczu na południu Polski wymusiły wprowadzanie alarmu przeciwpowodziowego w niektórych rejonach kraju. - Monitorujemy sytuacje, na ten moment nie ma zagrożenia powodziowego - uspokaja kapitan Państwowej Straży Pożarnej na Podkarpaciu.

Podtopienia po wylaniu rzeki Poprad. / Fot. PAP/Grzegorz Momot- Monitorujemy sytuację, w tej chwili nie ma zagrożenia powodziowego, lokalnie tylko ogłoszony jest alarm przeciwpowodziowy, jednak w tych miejscach są nasi ludzie, którzy interweniują błyskawicznie - podaje kapitan PSP na Podkarpaciu.

Małopolskie Centrum Interwencyjne informuje, że w sztabie kryzysowym pracuje 800 strażaków zajmujących się wypompowywaniem nadmiaru wody oraz układaniem zapór na wodzie w formie pontonów, tam gdzie sytuacja tego wymaga.

Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego informuje, że w województwie małopolskim cały czas prowadzone są działania związane z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu. W akcję zaangażowanych jest 113 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 286 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie tatrzańskim, nowotarskim i nowosądeckim.

W mniejszym stopniu opady deszczu dotknęły powiaty tarnowski i gorlicki. Na wszystkich rzekach notuje się tendencje spadkowe poziomu wód. Nadal nie został odwołany alarm przeciwpowodziowy w:

- gminie Bukowina Tatrzańska
- mieście Nowy Sącz
- mieście i gminie Muszyna

Pogotowie przeciwpowodziowe nadal jest ogłoszone na terenie:

- powiatu gorlickiego
- powiatu tatrzańskiego
- powiatu limanowskiego
- powiatu nowosądeckiego
- gminy Ciężkowice (powiat tarnowski).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

esanok.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam galerię na e-sanok.pl !!!! Rano było tam tragicznie. Byłam-widziałam. W pobliskich miejscowościach zerwało mosty, turyści ewakuowani, wioski odcięte od świata. Sklepy, duże markety zalane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zmiana klimatu to i pora deszczowa, ale żeby aż tak ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.07.2008 11:08

"Woda zrywa mosty na Podkarpaciu" tvn24.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisze jasno o dwudniowej sytuacji, kiedy padający deszcz zagraża stanem powodziowym, przepraszam, jeśli zdaniem niektórych jest to niecała prawda, jednak posiłkowałam się wypowiedziami różnych instytucji, informujących o sytuacji na południu Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.