Facebook Google+ Twitter

Jak wygląda praca śmigłowcowej służby ratowniczej? Zobacz niesamowity film (wideo)

Jak wygląda codzienna praca Zespołu Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego? Na YouTubie można obejrzeć wideo, w którym zobaczymy "od kuchni", jak pracują wrocławscy ratownicy.

 / Fot. MaciekSnk/domena publiczna/http://en.wikipedia.org/wiki/en:public_domainFilm nakręcony przez Piotra Milewskiego przedstawia pracę zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Załoga korzysta ze śmigłowca Eurocopter EC-135, którego prędkość maksymalna wynosi 254 km/h. W jej skład wchodzi pilot, ratownik medyczny i lekarz. Na terenie Polski znajduje się 18 baz LPR. Jednostka powstała w maju 2000 r.

Skrót HEMS, który pojawia się w filmie pochodzi od angielskiego określenia Helicopter Emergency Medical Service. Oznacza Zespół Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zajmuje się ratownictwem medycznym przy użyciu statków powietrznych i transportem sanitarnym w kraju i zagranicą.

Czytaj także: Na ISS polecą prywatne taksówki kosmiczne. Pierwsze loty załogowe odbędą się w 2017 roku


Film poświęcono załodze śmigłowca Mi-2, która poniosła śmierć w katastrofie lotniczej. Doszło do niej 17 lutego 2009 r. w miejscowości Jarostów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.