Facebook Google+ Twitter

Jak wygląda saudyjski YouTube? "Wiemy gdzie jesteśmy. Staramy się przesuwać granice"

Jak radzi sobie saudyjski serwis wideo w kraju, w którym obowiązuje cenzura obyczajowa i polityczna? - Wiemy, gdzie jesteśmy, co dzieje się wokół nas i na co możemy sobie pozwolić. Co nie znaczy, że jesteśmy asekurantami. Staramy się przesuwać granice - mówi założyciel internetowej sieci kanałów rozrywkowych.

https://flic.kr/p/k56cfp / Fot. Francisco Anzola/CC BY 2.0Arabia Saudyjska jest największym na świecie konsumentem youtube'owych treści na mieszkańca. Po USA jest drugim największym konsumentem tych treści w ogóle. Jak zatem wygląda saudyjski YouTube? - Dotykamy tematów, które poruszane są przez saudyjską ulicę. A o których nie można usłyszeć w telewizji państwowej. Chodziło o to, by młodzi ludzie tworzyli treści dla młodych ludzie - mówi założyciel internetowej sieci kanałów rozrywkowych Kaswara al Khatib. Pytany o to, jak jego twórcy radzą sobie z cezurą, al Khatib zaznacza, że jego youtuberzy starają się zachować zdrowy balans. - Wiemy, gdzie jesteśmy, co dzieje się wokół nas i na co możemy sobie pozwolić. Co nie znaczy, że jesteśmy asekurantami. Staramy się przesuwać granice. Jednocześnie nie przesadzamy, by nie popaść w kłopoty - wyjaśnia.
[iframe width="640" height="360"http://get.x-link.pl/f76c36ea-0411-8eec-8d8f-c3488afb9bfb,056fcc63-f8a2-1f98-5679-4b0cd203c010,embed.html[/iframe]
Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.