Facebook Google+ Twitter

Jak wygląda wielki skok cywilizacyjny Polski w wykonaniu PO?

Platforma Obywatelska wygrała wybory w 2007 r., nie tylko dlatego, że była anty-PiS-em, ale również dlatego, że rysowała się w opinii wielu Polaków jako nowoczesna formacja, która chce modernizować Polskę.

 / Fot. W24Polacy głosowali, na Platformę Obywatelską, ponieważ liczyli, że jako formacja europejska będzie w stanie uporać się z organizacją największej imprezy sportowej w Polsce. Stało się, inaczej; według raportu
Rzeczpospolitej na przed Euro nie zostanie oddana, do użytku, żadna istotna trasa, która miała powstać specjalnie na mistrzostwa. "Żadna z zapowiadanych tras, którymi kibice mieli poruszać się po Polsce, nie została dokończona. Nie powstał kluczowy dla Warszawy odcinek autostrady A2. Podobnie sytuacja wygląda na autostradach A1 i A4. Oznacza to, że żadne z miast w którym będą rozgrywane mecze, nie będą miały ze sobą bezpośredniego połączenia. Na nic zdały się liczne zapowiedzi o "przejezdności" dróg na Euro, co i tak było mocno krytykowane przez ekspertów" - czytamy.

To oznacza, że kibiców czeka komunikacyjny horror; zamiast szybciej pokonywać odległości, będziemy w niektórych przypadkach docierać na upragnione miejsce, jeszcze później. PO nie zrealizowała 1/8 planowanych inwestycji, co oznacza, że nie wykorzystała 13 mld. złotych.

Brakuje również infrastruktury, wokół stadionów, hoteli itp. Wybudowanie stadionów, to jedna z nielicznych rzeczy, która się udała rządowi. Tyle tylko, że największą rolę w tej kwestii, odegrały samorządy. Te same samorządy, które z powodu braku odpowiedniego wsparcia finansowego od centralnej władzy, zmuszone są do redukowania ilości szkół czy lokalnych komisariatów policyjnych. W szczególności ten ostatni przypadek może budzić niepokój - brak jednostek policyjnych w małych miasteczkach. Oznacza to tylko jedno - utrwalanie oraz umocnienie rządów lokalnych bandytów oraz gangsterów.

Likwiduje się również sądy rejonowe, dworce, muzea,teatry, oraz biblioteki. Stan polskich finansów publicznych jest tak nędzy, że Polska nie jest w stanie realizować projektów, współfinansowanych przez UE.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

xymena
  • xymena
  • 08.05.2012 18:49

Radosławie ! Pisz jak najwięcej o takich sprawach ! Wszyscy wiedzą że jest chujowo ale niektórym trzeba to uzmysłowić. Dorwało się takie nic do jakiegoś biurka gdzie rodzina opanowała kawałek instytucji budżetowej i kręci lody. A co to do kurwy znaczy ? Nepotyzm i opierdalanctwo za pieniądze wszystkich. I taka picza jeszcze pisze - " dużo masz jeszcze do barwnego ... " vide wyżej. Za jajca kawalera się złap i tam rób loda ! A ch ci w de.. kobito.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 08.05.2012 18:31

@ olek kan - wszystkiego jest mniej ,a będzie jeszcze gorzej - a Platfusy nazywają to skokiem cywilizacyjnym!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 08.05.2012 18:18

Mniej szkół, mniej posterunków, mniej szpitali,mniej pracy, mniej wojska, ale za to więcej urzędników(zwłaszcza skarbowych), więcej podatków i więcej bezrobotnych.To są fakty.Mitów możecie dalej słuchać w TVNie ,Zetce i GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 08.05.2012 14:58

@ PiSradosław , dużo masz jeszcze do barwnego przepisywania pisowskiej gazety ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.