Facebook Google+ Twitter

Jak wyglądać dobrze na uczelni, wizerunek studenta i profesora.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-01 12:01

Z dniem, kiedy uczelnie otwierają swe progi, a studenci na całym świecie na nowo, jak co roku rozpoczynają naukę, rozpoczyna się sezon jesień/zima. Akompaniuje temu zmiana pogody...

SEZON JESIENNO ZIMOWY, CZYLI STUDENCKIE DYLEMATY W CO SIĘ UBRAĆ NA JESIEŃ..

Z dniem, kiedy uczelnie otwierają swe progi, a studenci na całym świecie na nowo, jak co roku rozpoczynają naukę, rozpoczyna się sezon jesień/zima. Akompaniuje temu zmiana pogody, a co za tym idzie większość garderoby każdego studenta i profesora musi ulec zmianie. Krótkie rękawy ustępują długim, a szorty długim spodniom. Tak samo, jak sama garderoba, zmienia się też jej struktura. Ubrania stają się cieplejsze, tkaniny grubsze, cięższe gramatury. Do szaf powinny trafić tkaniny takie jak wełna, gruba bawełna, sztruks, ale również potrzebny jest nylon czy poliester. To wszystko po to, aby zabezpieczyć przed deszczem, wiatrem, zimnem i ogólnie mało przyjaznym środowiskiem.

Jak to wszystko mieć, żeby nie zbankrutować i wyglądać stylowo? Student, który nie ma pieniędzy, zgodnie z powiedzeniem ”co tanie, to drogie” koniecznie musi kupić dobre jakościowo rzeczy, żeby miał je na dłużej, a to działa wprost proporcjonalnie na wzrost ceny ubrań, chociaż nie zawsze… Student, który pieniądze ma, bo przecież student też człowiek, zarabiać na siebie może też potrzebuje dobrych jakościowo rzeczy, żeby wyglądał schludnie i stylowo za biurkiem, czy na stażu u pana prezesa, czy w innego korporacji.

Są cztery rodzaje osobistości na uczelniach w całym świecie, którym nadaliśmy robocze nazwy. Student biedny, student bogaty i z drugiej strony profesor badacz i profesor ekspert.

Student biedny nosi za szerokie jeansy z nieładnego jeansu, bluzę z kapturem z nieładnym nadrukiem lub o zgrozo powyciągany sweter w burym kolorze.

Student zarabiający lub po prostu ten “przy kasie” nosi jeansy z dobrego jeansu, ale nie ma nic innego tylko te jeansy i bluzę może z ładniejszym nadrukiem lub ewentualnie sweterek w serek i tyle.

Profesor badacz-to naukowiec, to ten który snuje się po korytarzach i zawsze coś bada, nad czymś pracuje. Znaki szczególne to marynarka sztruksowa koniecznie z łatami na łokciach, do tego sztruksy w tym samym kolorze co marynarka i stare wynoszone buty.

Profesor Ekspert to ten, który wykłada np. ekonomię i sam prowadzi firmę, albo dr socjologii zapraszany jako ekspert do telewizji. Ten nosi jeansy i marynarkę i to tyle, jeśli chodzi o jego styl.

Ogólnie rzecz ujmując brak gustu i wyczucia stylu szerzy się jak plaga na uczelnianych korytarzach i to niezależnie od zamożności.

Czego potrzebuje student i profesor, żeby wyglądać dobrze? Jak zmienić garderobę studenta bez kasy, czy profesora eksperta, dodać im więcej stylu. Jak sprawić, żeby student wreszcie dobrze wyglądał?


1. ZBUDUJ SWÓJ OSOBISTY STYL

Sprawa jest i prosta i trudna.

Budowa stylu to kwestia czasu, ale studia to dobry czas na rozpoczęcie pracy nad style, a jeśli jesteś profesorem to czas masz nieograniczony.

Każdy nowo upieczony student powinien zapomnieć o ciuchach wybieranych przez mamę, czy dziewczynę,a żona profesora nie zawsze powinna kierować wyborem jego garderoby. Na tym polu jesteś kompletnie sam i wreszcie możesz podejmować samodzielne decyzje! Twoje próby zmiany stylu mają idealne pole do sprawdzenia ich trafności. W miasteczku uniwersyteckim jesteś otoczony ludźmi w twoim wieku, a profesorowie mogą odświeżyć swoją garderobę podpatrując dobrze ubranych studentów i na odwrót.

Ubranie jest ogromną siłą! Sprawia, że ludzie postrzegają cię inaczej, lepiej jeśli jesteś odpowiednio ubrany. Lepsze ubranie sprawi, że ludzie zaczną inaczej się do ciebie zwracać, inaczej na ciebie reagować inaczej cię traktować.

Dobrze ubrany mężczyzna przyciąga wzrok i zostaje dłużej zapamiętany, a to pomaga w ubieganiu się o pracę, poznawaniu nowych przyjaciół, czy budowaniu autorytetu jako wykładowca.


2.WYBIERZ BAZĘ SWOJEJ GARDEROBY

Jakkolwiek każdy chciałby mieć wielkie zapasy gotówki do wydania co miesiąc, tak nie każdy ma taką możliwość. Ale zalecamy w obu przypadkach zaopatrzyć się w dobry produkt, bo ten dłużej wytrzyma i będzie ładniej wyglądał.


Do garderoby na dobry początek musi trafić:
KOSZULA KLASYCZNA GŁADKA,,
SWETER BAWEŁNIANY Z OKRĄGŁYM DEKOLTEM LUB W SEREK, CZYLI TRÓJKĄTNYM,
http://benevento.pl,
MARYNARKA BAWEŁNIANA,
BUTY CASUAL, CZYLI CODZIENNE LUB SPORTOWE,
PLECAK LUB TORBA,

Oczywiście wyżej wymienione elementy garderoby najlepiej mieć w ilości większej niż jedna i w różnych wariantach kolorystycznych, tak aby utworzyć różne kombinacje na kolejne dni. Ale od czegoś trzeba zacząć…
Każdy student potrzebuje eleganckiej koszuli, czy to na kolokwium, egzaminy, czy to na randkę w ciemno. Do tego w chłodniejsze dni można ubrać sweterek o jednolitym kolorze i chinosy. Taki zestaw zawsze i wszędzie będzie odpowiedni.
Bardzo łatwo będzie skomponować strój jeśli w szafie będzie więcej sweterków, spodni itd.
Pan profesor bardzo proszę, może nosić marynarkę sztruksową, ale niech ona będzie ładnie skrojona w mocnym kolorze, a nie wisząca jak worek szmata, wtedy będzie dobrze i stylowo.

3. KOPIUJ SPRAWDZONE STYLIZACJE

Na początku trudno Ci będzie znaleźć swój styl, a jeśli myślisz że go masz, musisz jeszcze raz sprawdzić co jest w twojej szafie i sprawdzić czego ci brakuje.
Jak ma wyglądać twój strój podstawowy, oto kilka przykładów do wprowadzenia w życie.
Lookbook 1 : Codzienny ubiór dla studenta i jego profesora.
(Ninja Benevento)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.