Facebook Google+ Twitter

Jak wyglądają Bałkany 15 lat po wojnie? Spotkanie w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-18 16:59

W Dworze Czeczów 23 listopada odbędzie się promocja publikacji "Bałkany 15 lat po wojnie", z udziałem współautora gen. Romana Polko oraz zaproszonych gości - red. Ryszarda Bilskego i oraz Roberta Makłowicza.

 / Fot. okładka książki]Publikacja „Bałkany 15 lat po wojnie” jest zapisem konferencji pod tym samym tytułem zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w kwietniu 2011 roku przez Koło Naukowe Handlu Zagranicznego UE. Na książkę składają się teksty, które są wspomnieniami o wojnie z lat 90.tych XX w czy próbą zrozumienia jej przyczyn, ale także ukazują, jakie zmiany zaszły w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji oraz Serbii. Teksty pokazują także, co mają one obecnie do zaoferowania Europie w sferze gospodarczej czy kulturowej. Na publikację składają się pełne zapisy wypowiedzi gości, kalendarium konfliktu, wywiad z dr Ewą Klonowski, posłowie mgr Izabeli Nowek-Tomczyk i suplement gen. Romana Polko, a także spis nazwisk i miejscowości pojawiających się w wypowiedziach.

Książka została wydana pod redakcją Marcina Sowińskiego. Spotkanie to odbędzie się w Konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie, który mieści się w Dworze Czechów na Krakowskim Bieżanowie.

Więcej na link.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.