Facebook Google+ Twitter

Jak wyglądałaby Warszawa bez reklam wielkopowierzchniowych? Zobacz film twórców akcji Śmieci na wysokości

Jak wyglądałaby Warszawa bez reklam wielkopowierzchniowych? Pomysłodawcy akcji Śmieci na wysokości przygotowali klip wideo, który pokazuje, jaką zmianą jakościową byłoby usunięcie billboardów paskudzących miasto.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeNa filmie widzimy Warszawę z lotu ptaka, jednak inną niż zazwyczaj, piękniejszą, bo pozbawioną szpecących i wszechobecnych reklam wielkopowierzchniowych.

"Codziennie atakuje nas ponad 20 000 śmieci na patykach. Niczym nie kontrolowane, a ich liczba cały czas rośnie. Warszawiacy czują się przytłoczeni" - czytamy na stronie akcji Śmieci na wysokości. Wartość rynku reklamy zewnętrznej w Polsce to pół miliarda złotych. Jaki jest społeczny koszt jego wzrostu? Gwałt na przestrzeni miejskiej, wszechobecna pstrokacizna, brzydota i dowolność w "ozdabianiu" miejsc publicznych bannerami i płachtami.

"Nasza akcja ma na celu uświadomienie warszawiakom, że to oni mogą wszystko zmienić" - uważają pomysłodawcy i zwracają uwagę, że zainteresowanie opinii publicznej sprawą zmusiłoby klasę polityczną do działania. Firmy reklamujące się przy użyciu wielkich formatów miałyby zrozumieć, że "masowe niezadowolenie klientów nie jest najlepszą techniką marketingową" - pokrótce tłumaczą twórcy filmu.

Czytaj także: Naukowcy stworzyli tkanki będące hybrydą żywych komórek i elektroniki


Firmy, które nie chcą zaśmiecać miasta reklamą wielkopowierzchniową mogą włączyć się do akcji. Wystarczy zgłosić się korzystając z adresu email podanego na stronie smiecinawysokosci.pl lub przez Facebooka.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na moje oko: wyglądałaby normalnie, a przede wszystkim schludnie i nareszcie widać by było architekturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie do końca wiem czemu ten materiał jest tak wysoko. Podobne wizualizacje były już dawno w innych miastach. I cisza. Ale jak Warszawa to już inna sprawa. Przecież cała Polska interesuje się wyłącznie tym co w stolicy. Jak ktoś kiedyś powiedział: jak w Warszawie nie pada śnieg, to w całej Polsce nie ma zimy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez reklam stolica wyglądałaby ładnie, ale nie ma się co łudzić, że będzie taka jak na filmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.