Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8467 miejsce

Jak wyjść z finansowego dołka?

Jeśli zaciągnąłeś kredyt i masz problem z jego spłatą albo chcesz wziąć pożyczkę, możesz poradzić się ekspertów z Ośrodków Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego. Jak wyjść z finansowego dołka tłumaczy doradca finansowy - Agnieszka Żentała.

Kredyty, pożyczki, chwilówki towarzyszą nam w codziennym życiu. Warto wiedzieć na co się piszemy, zaciągając kredyt. Jak poradzić sobie z jego spłatą? Jak wyjść z finansowego dołka i jakich błędów unikać tłumaczy nam doradca finansowy Agnieszka Żentała.
Piotr Polok: Coraz więcej Polaków jest aktywnych na rynku finansowym, częściej i chętniej zaciągamy pożyczki i kredyty. O czym powinniśmy pamiętać, zadłużając się?
Agnieszka Żentała: - Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być przemyślana i świadoma, aby uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Trzeba dokonać analizy swojej bieżącej i przyszłej sytuacji finansowej, zastanowić się, czy kredyt jest nam na pewno potrzebny. A jeśli już zadłużymy się, pamiętajmy o przestrzeganiu terminów płatności.

Znane są przypadki osób, które mają kilka, a nawet kilkanaście kredytów. Jak to możliwe?
- Z jednej strony wynika to z polityki udzielania kredytów przez instytucje finansowe, ze sposobu weryfikowania dochodów i zobowiązań kredytobiorców. Z drugiej strony można powiedzieć, że winni są korzystający z pożyczek. Bowiem trzeba jak najszybciej reagować na pojawiające się kłopoty finansowe. Najczęściej jednak w takiej sytuacji zaciąga się kolejne zobowiązania, aby uregulować już istniejące, co prowadzi do tzw. spirali zadłużenia i nadmiernego zadłużenia. Jest to zjawisko coraz częściej spotykane w polskiej rzeczywistości.

W takim razie jakie kroki powinien podjąć kredytobiorca mający problemy z płaceniem rat?
- W takiej sytuacji najlepiej jest niezwłocznie skontaktować się z instytucją finansową, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie w celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji np. poprzez zmniejszenie wysokości spłacanych rat. Dzięki temu można uniknąć naliczania karnych odsetek lub jeszcze gorzej wypowiedzenia kredytu. Pamiętajmy, że decyzja o zaciągnięciu zobowiązania ma znaczący wpływ na nasze życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tja.... rada najlepsza, czary mary hicus pocus. Kochane pieniądze przyślijcie rodzicie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.