Facebook Google+ Twitter

Jak wykorzystać serwisy społecznościowe do znalezienia pracy?

Serwisy społecznościowe mogą pomóc w znalezieniu ciekawej pracy. I nie chodzi o serwis Goldenline czy Linkidin. Odpowiednio skomponowany profil na Facebooku zwiększa szansę znalezienia pracy o 22 proc.!

Facebook
Pracodawca może się na nim dowiedzieć jak spędzamy wolny czas, jakiej muzyki słuchamy, jacy ludzie są naszymi przyjaciółmi. Przykładowo, jeśli starasz się o pracę pilota, to zdjęcia z talibami czy "polubienie" jednej z radykalnych organizacji nie będzie korzystne.

Twitter
Jeśli starasz się o pracę analityka w banku, pisanie krótkich depesz o sytuacji np. w sektorze kredytów, może być bardzo korzystne.

Demotywatory
Umiejętność stworzenia dobrej atmosfery w pracy jest równie przydatna, co znajomość języków obcych. Wykorzystując Demotywatory możesz pokazać, że masz niebanalne poczucie humoru.

Supernius
Jak podkreślają twórcy serwisu, "Supernius pozwala w pełni pokazać zainteresowania użytkownika". Pisząc krótkie niusy o nowościach książkowych w literaturze francuskiej zbierzesz dodatkowe punkty w staraniu się o pracę, w którejś z firm z francuskim kapitałem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.