Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18583 miejsce

Jak wypadną Polacy w konkursie Pucharu Świata w Wiśle?

W konkursie Pucharu Świata w Wiśle wystąpi siedmiu Polaków, którzy będą mieli duże wsparcie. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, kibice liczą na dobry występ gospodarzy. Czy biało-czerwoni zdominują konkurs i staną na podium?

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiW pierwszej serii konkursowej wystąpi siedmiu biało-czerwonych, wśród nich będą: Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch.

- Na zawody nie muszę się dodatkowo nakręcać. Wiadomo, że adrenalina jest zawsze. W polskich konkursach wyróżniają się kibice i czasami nawet da się to słyszeć w powietrzu. To coś niesamowitego, jak człowiek leci w powietrzu i czuje wibracje od muzyki i kibiców - powiedział jednej z telewizji Dawid Kubacki, który bardzo chwalił polskich fanów.

W kwalifikacjach, które odbyły się w piątek wyróżnił się Maciej Kot, który skacząc z obniżonego rozbiegu wylądował na 130,5 metrze. Wygrał Niemiec Severin Freund (133 m), najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 133,5 m zajął 4. pozycję. W kwalifikacjach nie wziął udziału Kamil Stoch, który postanowił oszczędzić kolano, ponieważ znowu poczuł duży ból. Jednak o formę tegorocznego zwycięzcy TCS kibice mogą być spokojni - uzyskał trzeci i pierwszy wynik na treningach.

- W obecnej formie zawodników jest bardzo możliwe, że Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot staną na podium zawodów Pucharu Świata w Wiśle - podkreślał selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Horngacher.

Po długie przerwie spowodowanej kontuzją kolana wraca na skocznię Gregor Schlierenzauer, który w kwalifikacjach zajął 19. pozycję.

Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.