Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7488 miejsce

Jak wysłać przekaz pieniężny przez Internet?

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2015-08-27 09:07

Nie ma nic złego w tym, że coraz bardziej przyzwyczajamy się do wygody oraz możliwości wykonania wszystkich czynności bankowych w domu. Jeśli więc należysz do grona takich osób, koniecznie musisz poznać przekaz pieniężny przez Internet.

 / Fot. materiały prasoweInternetowy przez pieniężny jest to bardzo szybka i łatwa usługa. Chcąc skorzystać z takiego przekazu w firmie Western Union, potrzebujesz tylko karty kredytowej lub debetowej (Visa lub MasterCard) oraz adresu odbiorcy.

Wykonując przekaz online, wejdź na stronę internetową i postępuj zgodnie ze wskazówkami, jakie pojawiać się będą na ekranie przez cały czas wykonywania operacji.

Cały proces możesz podzielić na trzy etapy:

- wprowadzenie danych,
- potwierdzenie,
- odbiór pieniędzy.

Wprowadzenie danych do przekazu

Chcąc dokonać przekazu, musisz wprowadzić jego szczegóły. W przypadku Western Union, będą to następujące dane:

- imię i nazwisko osoby, do której wysyłasz pieniądze,
- kwota przekazu,
- miasto oraz kraj odbioru przekazywanych środków pieniężnych,
- informacje o całej płatności.

Wprowadzenie powyższych danych pozwoli uniknąć pomyłki, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że pieniądze na pewno trafią do konkretnej osoby.

Potwierdzenie przekazu pieniężnego

Teraz pora na autoryzację transakcji.


1. Najpierw musisz jednak wydrukować potwierdzenie dokonania transakcji.
2. Kolejnym etapem jest wykonanie połączenia telefonicznego do firmy pod numer wskazany na otrzymanym chwilę wcześniej potwierdzeniu i dokonanie autoryzacji.
W ten sposób możesz chronić swoją internetową tożsamość oraz mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Odbiór pieniędzy w placówce – sposoby

1. W placówce firmy


Osoba, do której wysyłamy pieniądze może dokonać odbioru gotówki w dowolnej placówce agencyjnej na terenie wybranego kraju. Podczas odbioru w Polsce, wymagane jest podanie specjalnego numeru kontrolnego MTCN.

2. W domu

Można także odebrać przekaz w domu. Listonosz InPost, z którym współpracuje Western Union, dostarczy nam przez pod same drzwi. Taka usługa nie kosztuje więcej ani nadawcę, ani odbiorcę.

Monitoruj przekaz

Oprócz tego, odbiorca oraz nadawca przekazu mogą cały czas monitorować status przekazu na specjalnie do tego stworzonej stronie internetowej. Sprawia to, iż masz kontrolę nad transakcją 24 godziny na dobę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

- Jedną z zalet przekazu pieniężnego przez Internet jest niewątpliwie fakt, że odbiorca może podjąć gotówkę już kilka minut po wysłaniu przelewu w dowolnej placówce agencyjnej na całym świecie.

- W przypadku Western Union możesz przesłać do 4 tys. złotych w ciągu 12 miesięcy. Chcąc regularnie wysyłać pieniądze w ten sposób, musisz dokonać weryfikacji tożsamości. Po jej pomyślnym zakończeniu, limit środków zostanie zwiększony do 20 tys. złotych na przekaz.

- Warto pamiętać, iż korzystając z karty kredytowej, wystawca może pobrać z góry dodatkową opłatę. Możesz tego uniknąć sięgając po kartę debetową, jednak najlepiej skontaktować się z wystawcą karty, który przedstawi szczegółowe informacje na temat opłat podczas wykonywania przekazów pieniężnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.