Facebook Google+ Twitter

Jak zabezpieczyć się przed chorobami podczas egzotycznej podróży?

Coraz większy niepokój budzą informacje o kolejnych zakażeniach wirusem Ebola. Trzeba jednak pamiętać, że osoby wyjeżdżające np. do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej są narażone na bliskie "spotkanie" również z innymi chorobami.

 / Fot. mfindNa 100 tys. turystów podróżujących do krajów tzw. Trzeciego Świata, aż 50 tys. będzie miało problem zdrowotny o niewielkim nasileniu, 8 tys. będzie szukało pomocy u lekarza, 5 tys. będzie się czuło na tyle źle, że urlop spędzi w łóżku, 50 będzie ewakuowanych medycznie do kraju, a 1 osoba umrze z powodu choroby lub obrażeń ciała.

Do najczęstszych zagrożeń zdrowotnych, z którymi można się spotkać podróżując po świecie, należą m.in. malaria, żółta gorączka, gorączka krwotoczna Ebola, biegunka podróżnych, cholera, błonica, gruźlica czy też zakażenie HIV.

Przed wyjazdem na egzotyczne wakacje należy przede wszystkim odwiedzić lekarza zajmującego się epidemiologią i medycyną tropikalną, aby ocenić swój stan zdrowia, oraz wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia. Tabelę szczepień znajdziesz w artykule mfind.

Po drugie, podróżujący powinien zadbać o profilaktykę zdrowia w podróży. Chodzi m.in. o aklimatyzację, przestrzeganie higieny osobistej i ubioru, odpowiednie warunki zakwaterowania oraz właściwe odżywianie się.

Swój stan zdrowia trzeba również kontrolować po powrocie do ojczyzny. Od 15 do 70% turystów z wysoko uprzemysłowionych państw, ma problemy zdrowotne po podróży do krajów o odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych.

Więcej o cenach szczepień, objawach chorób i zabezpieczaniu się przed nimi, znajdziesz w artykule i infografice mfind.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To prawda - potwierdzam, że podczas wakacyjnych podróży z tymi różnymi zagrożeniami chrobowymi trzeba szczególnie mocno uważać...nie ma żartów niestety..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.