Facebook Google+ Twitter

Jak zacząć ćwiczyć?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-15 07:54

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem musisz wiedzieć, że jeśli masz zamiar regularnie go uprawiać, z całą pewnością musisz uzbroić się w silną wolę.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem musisz wiedzieć, że jeśli masz zamiar regularnie go uprawiać, z całą pewnością musisz uzbroić się w silną wolę, aby nie zaprzestać szybko, lecz aby trening zmienić po prostu w zdrowe przyzwyczajenie. Warto zastosować się do pewnych rad, które z całą pewnością doprowadzą cię do sukcesu, czyli do uzyskania pięknej sylwetki, a także doskonałej kondycji. Do tego celu trzeba znać główne sposoby motywowania samego siebie, aby czerpać prawdziwą radość z ćwiczeń fizycznych.

Cel i przypomnienieĆwiczenia fizyczne przede wszystkim musisz zacząć od opracowania racjonalnego planu. Warto zacząć od ćwiczeń dwa razy w tygodniu po około trzydzieści minut dziennie. Jest to plan bardzo rozsądny dla osoby, która dopiero zaczyna ćwiczyć i wcześniej prowadziła mało aktywny tryb życia. Zacznij także notować swoje osiągnięcia. Zapisuj ile ćwiczysz a także staraj się ściśle przestrzegać wyznaczonego planu. Istotnym elementem są także przypomnienia, dlatego dni treningu oznacz w kalendarzu, czy też ustaw sobie przypomnienie w telefonie komórkowym.

Nagrody i inwestycjeJeżeli uda ci się osiągnąć pewien zamierzony cel, na przykład będziesz ćwiczył regularnie przez cały miesiąc pozwól sobie na nagrodę. Naturalnie nie może być to nagroda słodka, lecz równie dobrze zafundować sobie możesz wyjście do kina, masaż, czy też zakup wymarzonego ubrania. Aby ćwiczyło ci się wygodnie powinieneś także postawić na niewielką inwestycję. Strój do ćwiczeń nie jest bardzo istotny, ale najważniejsze jest obuwie. Musi być ono wygodne, ponieważ otarcia pozostawione po butach mogą skutecznie zniechęcić cię do treningu.

Towarzystwo i tempoW zależności od tego, czy lubisz przebywać w towarzystwie, czy też wolisz ćwiczyć samotnie zasugeruj znajomej osobie, aby razem z tobą ćwiczyła. Możesz także zapisać się na zajęcia grupowe i na pewno przyniesie to zamierzony efekt. W grupie, bowiem ćwiczy się o wiele lepiej, szybciej mija czas, a na pewno ćwicząc w towarzystwie można się wzajemnie wspierać, kiedy mamy już dosyć. Artykuły motywacyjne możesz znaleźć na stronie http://fitness-inspiracje.pl. Naturalnie należy także wziąć pod uwagę tempo treningów, albowiem nie możemy zacząć wykonywać ich zbyt szybko, czy też zbyt długo. Zmęczymy się nabawimy zakwasów, a tym samym cała ochota na uprawianie sportu szybko nam minie. Warto, więc uprawiać sport na miarę swoich możliwości.
(Marcin Brzoza)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.