Facebook Google+ Twitter

Jak zacząć zmieniać swój personal branding?

Każdy z nas ma jakiś wizerunek - tylko czy na pewni pożądany? Personal branding jest kompleksową metodyką, pozwalającą na zmianę naszych postaw, a dzięki temu na zmianę tego jak jesteśmy postrzegani.

Personal branding, czyli budowanie wizerunku własnego lub osób jest procesem, który trzeba zacząć od odpowiedzi na trzy podstawowe pytania:

1. Nasz wewnętrzny wizerunek - ja my postrzegamy siebie?
2. Nasz aktualny wizerunek - jak inni nas postrzegają i dlaczego?
3. Nasz oczekiwany wizerunek - jak chcemy być postrzegani i jak to osiągnąć?Dopiero odpowiedź na te trzy pytania, pozwala na budowanie wiarygodnego wizerunku menadżera czy też specjalisty (np. prawnika, doradcy finansowego). Tworzenie wizerunku, nie może być oderwane od tego, co w danej chwili reprezentuje dana osoba. Tak naprawdę, nigdy wizerunku nie budujemy od zera, jest to raczej praca, która polega na tuningowaniu naszych aktualnych postaw, wartości i umiejętności.  Dopiero ostatnim etapem jest użycie stosownych technik, wzmacniających naszą obecność w świadomości pracowników, inwestorów czy też partnerów biznesowych.W dobie wszędobylskich mediów, portali społecznościowych, kamer w telefonach komórkowych, Youtube nie ma miejsca na udawanie. Nie można być miłym facetem tylko przed kamerami, bo nasi pracownicy skutecznie zdyskredytują tę nieprawdziwą pozę. Używają do tego wszechpotężnych kanałów komunikacji internetowej. Każdy z nas ma już jakiś wizerunek, a personal branding jest tylko kompleksową metodyką, pozwalającą na pożądaną zmianę naszych postaw, a dzięki temu na zmianę tego jak jesteśmy postrzegani.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.