Facebook Google+ Twitter

Jak zakończą się wyborcze pojedynki?

W Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Lublinie największym poparciem cieszą się liderzy list PO – wynika z najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej".

Jak podaje "Rzeczpospolita", największa różnica istnieje pomiędzy liderami PiS a PO w Krakowie, gdzie Jarosław Gowin (42 proc. poparcia) zdecydowanie wyprzedza Zbigniewa Ziobro (25 proc.).

W Warszawie Donald Tusk (37 proc.) prowadzi 9 proc. w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. Następny jest Marek Borowski (LiD). W Łodzi przoduje PO w osobie Waldego Dzikowskiego (35 proc.), ponad 10 proc. poparcia mniej zyskuje Zyta Gilowska (PiS). Natomiast w Lublinie PO ma prawie takie samo poparcie jak PiS. Będą tutaj walczyć ze sobą Janusz Palikot (PO) i Elżbieta Kruk (PiS).

W Łodzi największe szanse na wygraną ma Wojciech Olejniczak (LiD) - 30 proc., a zaraz po nim Joanna Kluzik-Rostkowska z PiS-u - 24 proc. poparcia. Leszek Miller (startujący z listy Samoobrony) pozostaje daleko w tyle z 8 proc. poparciem.

Sondaż GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadzono telefonicznie w dniach 20-23 września. Wzięło w nim udział 2,5 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.09.2007 23:49

W Poznaniu chyba, nie w Łodzi - Zyta G. przegrywa? W innych miastach jak zwykle PiS zdołował, a Łodzi trafił na swój twardy lewicowy elektorat..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.