Facebook Google+ Twitter

Jak zaoszczędzić ponad trzy tysiące złotych na ogrzewaniu domu?

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2011-09-13 13:53

Nawet trzy i pół tysiąca złotych rocznie można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu właściwie go ocieplając - obliczyli eksperci zajmujący się produkcją izolacji. Impulsem do tych kalkulacji były wciąż rosnące ceny energii.

 / Fot. mat.PRAutorzy obliczeń, inżynierowie ISOVER, którzy stworzyli m.in. wełnę mineralną o najniższych na rynku parametrach przenikalności cieplnej, przyjęli w kalkulacji za podstawę wyliczeń niepodpiwniczony dom z poddaszem użytkowym o powierzchni ogrzewanej 165 m2.

Za modelowy sposób ocieplenia domu przyjęto izolację podłogi o grubości 20cm, izolację ścian o grubości 30cm i dachu - 40cm. Zestawiono te założenia z przeciętnymi grubościami ociepleń w większości domów, które budowane przed laty posiadają izolację podłóg, dachu czy ścian zwykle nie większą niż 5cm.

 / Fot. mat.PRJeśli zatem uzupełnimy ocieplenie do wartości właściwych, a dom ogrzewamy węglem „eko-groszkiem” - roczne oszczędności wyniosą ok. 1750 zł. Przy ogrzewaniu gazem zaoszczędzimy dwa i pół tysiąca złotych. Największe oszczędności możemy wygenerować, kiedy do ogrzewania stosujemy olej opałowy lub energię elektryczną. Wówczas w naszych portfelach pozostanie ponad trzy i pół tysiąca złotych.

- Izolacja domu to inwestycja długofalowa, zwraca się stosunkowo szybko. Przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego warto spojrzeć więc w przyszłość i wybrać produkty, które właściwie spełnią swoją funkcję, a przy tym pozwolą maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji domu - mówi Henryk Kwapisz, menedżer rozwoju rynku ISOVER - W ofercie ISOVER klienci znajdą produkty o parametrach gwarantujących energooszczędność, a to wartość, która z pewnością zaprocentuje.

 / Fot. mat.PRNajnowsza oferta ISOVER obejmuje produkty o najniższych współczynnikach przenikania ciepła lambda - im niższy współczynnik lambda, tym bardziej energooszczędny produkt. Są nimi wprowadzona ostatnio na rynek Profit-Mata (lambda 0,035), znana i ciesząca się od kliku lat dużym zainteresowaniem wśród osób budujących dom Super-Mata (lambda 0,033) oraz ISOVER Multimax 30 o najniższym współczynniku lambda wśród wełen mineralnych w Polsce - zaledwie 0,030 W/mK.

FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE:

1.Koszt budowy domu energooszczędnego jest znacząco mniejszy, niż koszty budowy i późniejszej termomodernizacji (zapewniającej podobne oszczędności energii). Taka budowa łącznie pochłania nawet 160% kosztów domu, który od razu zostałby zbudowany w technologii energooszczędnej.
2.Różnica kosztów budowy domu (o pow. 120 m2) przeprowadzonej według standardów energooszczędnych, w porównaniu z jego budową według aktualnych wymagań prawnych nie jest wcale duża – może nie przekraczać 4%.
3.Zwrot takich nakładów (opisana w pkt 2 różnica kosztów dla domu o pow. 120 m2) następuje stosunkowo szybko – trwa to około 9 lat.
4.Z porównania kosztów budowy domu typowego i energooszczędnego (dotyczy domu o pow. 120 m2) wynika także, że dla zmniejszenia zużycia energii o ok. 25 kWh/m2 rocznie, może wystarczyć podniesienie nakładów na izolację cieplną o 1%.

źródło: raport FEWE "Analiza potencjału zmniejszenia zużycia energii w nowych budynkach w wyniku zastosowania wyższych standardów w zakresie izolacyjności przegród zewnętrznych"

Wiecej informacji na www.isover.pl

Kalkulator Oszczędności ISOVER - sprawdź ile możesz zaoszczędzić


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bolek
  • Bolek
  • 26.09.2011 07:48

Jak się coś komentuje to trzeba mieć nieco wiedzy..... jak nie to jest to głos typu wiedział co powiedział. poczytajcie sobie o domach pasywnych .... albo wejdźcie na dzienniki budowy na stronach muratora .... i tyle trzeba dać ocieplenia żeby coś osiągnąć.
"Myślenie rodzi pomysły , ale u niektórych samo myślenie jest nie lada pomysłem".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Wilk
  • Łukasz Wilk
  • 21.09.2011 12:45

bardzo dobre sposoby na obniżenie rachunków. Warto jednak wcześniej poznać sposoby jak rozmawiać z deweloper o cenie, aby też obniżyć koszty zakupu, które będzie później będzie można przeznaczyć na ogrzewanie. O skutecznym negocjowaniu z deweloperem dowiecie się z mojego bloga http://kupujemieszkanie.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr W.
  • Piotr W.
  • 14.09.2011 17:46

Też mi brakuje wyliczeń - zużycie opału, powierzchnia ocieplanych ścian czy podłóg, jakieś szacunkowe chociaż koszty tej wełny i innych potrzebnych materiałów. Skrajne, niespotykane włąściwie warunki przyjęli - kto realnie da 30 cm wełny na ściny czy 40 cm na poddasze.
Tekst reklamowy, bezużyteczny. A ja dalej szukam odpowiedzi, jak i czym optymalnie (tzn. przy sensownym stosunku nakładów do oszczędności) ocieplic domek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie z ust mi Pan wyjął to pytanie. W artykule powinno zaprezentować takie porównania inaczej jest tylko materiałem reklamowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może dla ułatwienia autorzy podaliby ile do ogrzania tego domu zużyli w roku: węgla czy gazu lub prądu a nie ile można zaoszczędzić. Ja np wiem ile zużywam opału. Wiem ile paliwa bym zaoszczędził a więc ile złotówek by mi pozostało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.