Facebook Google+ Twitter

Jak zarabiać na Dzikim Zachodzie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-29 19:45

Działo się, działo. Widłami walczono z inflacją, bez litości deptano przeciwnikom po stopach procentowych, drużyny strzygły owce, a kredytowe odsetki strzygły drużyny...

Sonda

Czy nauka ekonomii w formie gry biznesowej to dobry pomysł?

symulacja ekonomiczna Farmersi / Fot. FarmersiJedni spadali miękko na zapasy bawełny, inni spadali prosto w otchłań bankructwa i bezradnie obserwowali wyprzedaż swego dobytku na pokrycie niebotycznych długów. Wielu poznało subtelną różnicę między niedoinwestowaniem a przeinwestowaniem.

Zmagania II Olimpiady Ekonomicznej portalu farmersi.pl dobiegły końca. Tym razem naprzeciw siebie stanęli nie indywidualni farmerzy, ale kilkuosobowe drużyny. Ponownie okazało się, że stworzenie, utrzymanie i zarządzanie dochodową farmą to nie "kaszka z mleczkiem". Zadania były trudne, bo oprócz borykania się z rynkowymi wichrami popytu i podaży, w celu zapewnienia ‘prosperity’ własnym przedsięwzięciom, zwycięstwo wymagało jeszcze sprawnej koordynacji i współdziałania członków zespołów.

Zwycięzcą, dość nieoczekiwanie, okazała się Drużyna Niezwykłych Gentelmanów , czarny koń tej rywalizacji. Doskonale dobrana strategia i perfekcyjna współpraca pozwoliły na wygraną. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny weteranów: Epikurejska Elita oraz Klub Farmera. Czas więc na gratulacje, podsumowania, wymianę doświadczeń i odbiór nagród. Czas na powrót do zmagań w farmerskiej lidze, pucharach, scenariuszach. Aż do nadejścia kolejnej olimpiady, która pozwoli rzucić wyzwanie obecnym championom.

A może i ty powinieneś już rozpocząć przygotowania?

Zapraszamy do gry!


Tomasz Śmieszkoł
Tekst opublikowany pierwotnie na: http://gry.interia.pl/news/jak-zarabiac-na-dzikim-zachodzie,1298457

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.