Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25166 miejsce

Jak zareklamować na Facebooku siebie i swoje materiały?

Temat promowania swoich materiałów na Facebooku poruszyła już Katarzyna Olczak. Każdy użytkownik portalu ma możliwość zaprezentowania swojego tekstu na oficjalnej stronie Wiadomosci24.

Promowanie materiałów na FB to bardzo fajna sprawa. / Fot. Redakcja Ja poszłam jednak o krok dalej. Postanowiłam promować nie tylko swoje materiały, ale również siebie. Taką właśnie możliwość daje Facebook.

Jak siebie zareklamować?

Moja wizytówka / Fot. Beata RymarzZłożenie tzw. publicznej strony daje możliwość prezentowania nie tylko swoich materiałów, ale również siebie. Taka strona niewiele różni się od prywatnej, ale daje więcej możliwości. Możemy podać więcej informacji o sobie, np. czym się zajmujemy i jakie są nasze zainteresowania. Możemy nawet napisać o swojej rodzinie, pokazać zdjęcia swoje, swoich pociech, czy nawet pupili. Wszystko według uznania, bo przecież to nasza strona i możemy na niej umieszczać, co tylko chcemy. Oczywiście, wszystko musi być zgodne z regulaminem portalu.

Jak zwiększyć oglądalność?

Oficjalne strony można polecać znajomym. Tzw. "lubię to" daje możliwość dotarcia do naszej strony znajomym znajomych, a oni swoim znajomym ... Oglądalność naszej strony zwiększy się. Jeżeli zaimportujemy kontakty ze swojego adresy mailowego, odbiorców będzie jeszcze więcej. Konto takie można powiązać z Twitterem. Stronę publiczną możemy nawet wypromować za pomocą reklam. Tworząc swoją własną reklamę, wybieramy grono odbiorców, do których ma ona dotrzeć. Warto zaznaczyć, że im większą grupę docelowa wybierzemy, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się naszej reklamy na stronach Facebooka.

Jak prowadzić stronę?

Na popularnej "tablicy" możemy umieszczać linki do swoich materiałów. Swoje uwagi sugestie i spostrzeżenia mogą przedstawiać pozostali użytkownicy portalu, właśnie przez wpis na tablicy.
Fajną sprawą jest zakładka "Dyskusje" - takie nasze prywatne forum. Tematy możemy proponować zarówno my, jak i nasi fani.

Moja strona / Fot. Beata RymarzFacebook stał się bardzo popularnym portalem. Szkoda ominąć okazję zaprezentowania siebie. Tym bardziej, że mamy naprawdę szerokie pole do popisu, aby w oryginalny sposób stworzyć swoją własną wizytówkę.

Założenie publicznej strony nie jest skomplikowane. Liczy się nasza inwencja twórcza, bo im ciekawsza strona tym więcej odwiedzających.

Moja strona powstała niedawno i wymaga jeszcze dopracowania, ale już dziś na nią zapraszam.
Moja publiczna strona Facebook

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie czasem warto zareklamować również siebie, a tym samym i swoje materiały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato tytuł artykułu początkowo mnie przeraził. Kobieta musi się reklamowac na FB?Materiały to rozumiem , jeśli ma się chęć zaistnieć na tej planecie''podgryzujących szczurów''P.s ja nie mam konta.Pozdrawiam i Sukcesów życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto mnie zna ten wie"
Święte słowa Panie Mirku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedni są za FB inni przeciw, zależy kto do czego używa i potrzebuje. Jasne że mam konto na facebooku bo do tego co robię jest dla mnie bardzo przydatne. Mam kontakt z całym światem i o to chodzi, na W24 i na WP nie znajdę zdjęć i plakatów dotyczących działalności. Plakaty i zdjęcia to ja sam wklejam i jest chociaż z tego pożytek. Kto mnie zna ten wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przyzna Pan chyba, że takich osób jest niewiele?? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja znam osobe, która nie wie co to Facebook:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedni chwalą, inni krytykują... ale każdy o Facebooku słyszał. Ja osobiście nie znam osoby, która na pytanie "Czy masz konto na Facebooku?" odpowiada "A co to takiego ten Facebook?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Rafała: - jak już powiedziałem: podstawą życia jest Miłość & seks... to pozwoliłoby także "obywatelskim dziennikarzom " na Wiadomożci24.pl ROZWINąć Skrzydła...
Z praktyki jednak wiem aż za dobrze, że panują tu "inne obyczaje" - aniżeli wszędzie indziej na świecie! Spójrzmy najpierw na własne podwórko, zanim zaczniemy krytykować innych ;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, nie jest tak różowo z tym brakiem cenzury na fb: http://www.spidersweb.pl/2010/11/facebook-nie-lubi-jak-o-nim-piszemy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Facebooku można rozwinąć skrzydła, bo nie ma "dziennikarskiej cenzury"! Poza tym podstawą życia jest... Miłość & seks, a nie konkordat !- To wszystko sprawia, iż "być" na Facebooku z własną wizytówką jest o wiele przyjemniejsze, aniżeli w "rodzimym polskim" serwisie! To jednak daje do namysłu -DLACZEGO tak jest, czy zawsze tak musi być??? Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.