Facebook Google+ Twitter

Jak zarobić w "sieci"?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-20 16:04

Dziś interesy robi się "w" i przy pomocy Internetu. Trudno wręcz oprzeć się wrażeniu, że "sprawcą" najbardziej spektakularnej biznesowej rewolucji ostatnich lat, jest cyber-sieć, która zawładnęła niemal każdym aspektem codzienności.

Właściwie odruchowo sięgamy więc do wyszukiwarki, która służy nam za swoisty słup ogłoszeniowy i encyklopedię w jednym. - Bez Internetu nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy. To tam szukam zleceń i kontrahentów – przyznaje Andrzej Nosorowski, twórca nowatorskiego portalu infoklik.eu.

Kiedyś królowały książki telefoniczne, ale nawet te, mają już swoje internetowe wydania. Już tylko nieliczni korzystają z opasłych tomisk zadrukowanych mikroskopijną czcionką, w poszukiwaniu adresów czy telefonów. Dziś mamy przecież internet.

Obecność firmy w sieci to nie tylko posiadanie własnej strony www, ale przede wszystkim wykorzystanie możliwości, jakie daje przedsiębiorcom. Dzięki cyfrowym rozwiązaniom, firmy łatwiej niż kiedykolwiek dotąd, a przede wszystkim szybciej i taniej, mogą wyszukiwać partnerów biznesowych, dostawców, odbiorców – słowem mogą rozwijać swój biznes.

Niestety, konsekwencją lawinowo rosnącego zainteresowania globalną siecią jest jej sukcesywne "zaśmiecanie". - Coraz więcej kartek zostaje przyklejonych do tego słupa. Coraz trudniej przebić się przez gąszcz linków i stron, aby znaleźć wśród nich naprawdę wartościowe i przydatne informacje - uważa.

Pomysł na stworzenie portalu, który byłby skutecznym narzędziem w codziennej pracy każdego przedsiębiorcy przyniosło jego pomysłodawcom życie.
- Może to banalne, ale po prostu chcieliśmy stworzyć platformę, z której sam – jako przedsiębiorca – chciałbym korzystać. Naszym planem było stworzenie instrumentu, przy pomocy którego firmy z dosłownie wszystkich branż będą mogły czerpać niewątpliwe korzyści – dodaje.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.