Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22594 miejsce

Jak zasnąć i jak spać w upały? Jaką pić wodę w gorące dni?

W gorące, upalne dni lata, mamy zwykle problemy ze snem. A brak snu ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie i budzi niechęć do pracy. Co zrobić i jak spać, żeby czuć się w miarę dobrze i odpocząć w męczącą, duszną noc?

Latem bardzo wielu z nas jedzie daleko od Polski, aby zażyć ciepła gorących plaż, pięknej słonecznej pogody i oderwać się od codziennych, znanych "kątów" swojej okolicy. Coraz trudniej jednak znaleźć to wszystko, czego szukamy i oczekujemy. W tym roku szczególnie pokrzyżowały Polakom plany prażenia się na patelniach egzotycznych plaż południowego Słońca – plajtujące i nieuczciwe biura podróży. Ale mamy teraz swoje, polskie gorące dni, na mazurskich plażach i nad Bałtykiem.

Nie wszyscy jednak wyjechali na wakacje. Wielu jest w pracy. Zarówno wczasowicze, jak i pracujący, mają podobne problemy z gorącem lata. Żar leje się z nieba, a tu pracować trzeba. Spać także. Gdy w dzień Słońce piekielnie praży – nocami doskwierają poważne problemy ze snem. Trudno zasnąć i bardzo trudno spać.

Duszna, ciepła i parna noc - to zmora dzisiejszych dni. Rano wstajemy zmęczeni i niewyspani. Brak snu negatywnie wpływa na nasz organizm. Mamy złe samopoczucie, czujemy niechęć do pracy. Po każdym gorącym dniu śpimy dużo gorzej. Co począć z sobą? Co zrobić i jak spać, żeby odpocząć mimo upalnej nocy?

Dr Andrzej Kamiński, dermatolog, mówi, że nie ma ani prostego sposobu i pomysłu na dobry sen, ani na nocny chłód w upały. Owszem, można spać nago, lub w cienkiej bieliźnie, można się nie przykrywać, ale nie wszystkim to odpowiada i nie wszystkim pomaga. Dobrze jest pamiętać, aby na swój sposób chronić mieszkanie przed zbytnim nagrzaniem. Dlatego trzeba na cały dzień, gdy nie ma nas w domu, pozamykać okna.

Należy je otworzyć dopiero przed snem. Przed snem koniecznie przewietrzyć całe mieszkanie, głównie nasz pokój i zostawić na całą noc otwarte okno. Wskazane jest włączyć wiatrak, żeby powodował ruch powietrza w pokoju. Aby uniknąć przeziębienia, nie powinien dmuchać bezpośrednio na nas – radzi dr Kamiński w portalu gazera.pl.

Wypada spać w lekkiej i wygodnej bieliźnie nocnej z satyny. Jej zaleta - daje uczucie chłodu, swobody i nie gniecie się. Wskazane i wygodne są również komplety z lekkiej i cienkiej bawełny. Specjaliści radzą też bieliznę z jedwabiu wiskozowego; materiał ten świetnie absorbuje wilgoć i pozwala naszej skórze swobodnie oddychać.

W gorące, parne noce warto przykrywać się cienką kołdrą z bawełny lub wełny. Kołdry takie są lekkie, przewiewne i dobrze wchłaniają pot. W opinii speców od spraw snu i wypoczynku nocnego, podobne kołdry jak bawełniane są z tworzyw sztucznych, np. z włókniny - one też w nocy przepuszczają powietrze. Można także spać pod kołdrą "dwustronną", która ma jedną stronę z wełny, a drugą z cienkiej satyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.