Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1821 miejsce

Jak zdobyć Mistrzostwo -> Kamil Stoch znowu na wielkiej fali

Część IV serialu. Kamil Stoch już zna odpowiedź - właśnie dziś zdobył po raz drugi mistrzostwo na skoczni im Adama Małysza w Wiśle, w sumie to już jego 19 Mistrzowski Sukces i umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji Generalnej Pucharu Świat

Adam Małysz i Kamil Stoch w Oslo 2011 podczas ceremonii medalowej / Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamil_StochKamil Stoch w sobotę 4 lutego zajął 3 miejsce szybując na odległość 222,5m i 217m.
***********************************************
Wcześniej w niedzielę 15 stycznia 2017 r wygrał zaś konkurs skoków na rodzimej skoczni w Wiśle (K120). W pierwszej serii zdeklasował podobnie jak dzień wcześniej rywali skacząc 135,5 m a w finałowej serii uzyskując tylko 128 m doprowadził kibiców do palpitacji serc karząc im długo czekać na decyzje zespołu sędziowskiego. Kibice odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że wygrał różnicą 1,2 pkt - wystarczyła duża przewaga - zaliczka z pierwszego skoku. Niektórzy obawiali się o problemy Kamila z jego kontuzjowanym prawym kolanem - chodziły słuchy, że z każdym następnym dłuższym skokiem ból się nasila. Być może był to powód krótszego skoku w drugiej serii. Ale pokazuje to jego mistrzowską formę, wyczucie lotu podobne do ptaka czy Orła, rozdzielczość mikrosekundowa łapania swoich szans, lekkość umysłu, wielką sportową determinację umiejętność poświęcenia się dla wytyczonego celu ("target" najważniejszy) nawet pomimo problemów z kontuzjowanym kolanem i obawami o narastający ból w przypadku dłuższych skoków i lądowaniu w strefie "wypłaszczenia". Duży >Szacun< dla Naszego Mistrza - to już jego 19 zwycięstwo w karierze. Może to jest również wpływ rad doświadczonego Adama Małysza, który pomaga na bieżąco ekipie polskich skoczków. Trzeci z pierwszej serii Maciej Kot po drugim skoku zajął ostatecznie piąte miejsce. Puchar do rąk zwycięzcy tego konkursu wręczał osobiście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Adam Małysz również gratulował osobiście najlepszym zawodnikom tego konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Bartłomiej Bąk: przyznaję się do błędu. 3xC łatwo wymówić - jest nawet taka sieć sklepów, ale 5xC już trudniej...Szkoda,że Piotr Żyła nie odleciał na 235m wtedy może znowu byłoby dwóch Polaków na podium i byłby Mazurek Dąbrowskiego... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do samego artykułu to trochę nie ma sensu, gdyż mistrzem Polski w skokach jest Piotrek Żyła, a zawody w Wiśle z mistrzostwami Polski nie miały nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No bardzo jestem ciekawy jak Pan wymawia to przedłużające się "ccccccc" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W drugiej serii Kaaaaammmmmiiiiilllll leeeeeccccciiiii na 217m i będzie kolejne podium tym razem na mamucie w Obersdorfie... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oberstdorf: Kamil Stoch -> 222,5m ;-)
Poooooleeeeecccccciiiiiaaaaaałłłł na 3 miejsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.