Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak zdobyć Mistrzostwo -> Kamil Stoch znowu na wielkiej fali

Jarosław Franciszek Furmaniak
Adam Małysz i Kamil Stoch w Oslo 2011 podczas ceremonii medalowej
Część IV serialu. Kamil Stoch już zna odpowiedź - właśnie dziś zdobył po raz drugi mistrzostwo na skoczni im Adama Małysza w Wiśle, w sumie to już jego 19 Mistrzowski Sukces i umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji Generalnej Pucharu Świat

Kamil Stoch w sobotę 4 lutego zajął 3 miejsce szybując na odległość 222,5m i 217m.
***********************************************
Wcześniej w niedzielę 15 stycznia 2017 r wygrał zaś konkurs skoków na rodzimej skoczni w Wiśle (K120). W pierwszej serii zdeklasował podobnie jak dzień wcześniej rywali skacząc 135,5 m a w finałowej serii uzyskując tylko 128 m doprowadził kibiców do palpitacji serc karząc im długo czekać na decyzje zespołu sędziowskiego. Kibice odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że wygrał różnicą 1,2 pkt - wystarczyła duża przewaga - zaliczka z pierwszego skoku. Niektórzy obawiali się o problemy Kamila z jego kontuzjowanym prawym kolanem - chodziły słuchy, że z każdym następnym dłuższym skokiem ból się nasila. Być może był to powód krótszego skoku w drugiej serii. Ale pokazuje to jego mistrzowską formę, wyczucie lotu podobne do ptaka czy Orła, rozdzielczość mikrosekundowa łapania swoich szans, lekkość umysłu, wielką sportową determinację umiejętność poświęcenia się dla wytyczonego celu ("target" najważniejszy) nawet pomimo problemów z kontuzjowanym kolanem i obawami o narastający ból w przypadku dłuższych skoków i lądowaniu w strefie "wypłaszczenia". Duży >Szacun< dla Naszego Mistrza - to już jego 19 zwycięstwo w karierze. Może to jest również wpływ rad doświadczonego Adama Małysza, który pomaga na bieżąco ekipie polskich skoczków. Trzeci z pierwszej serii Maciej Kot po drugim skoku zajął ostatecznie piąte miejsce. Puchar do rąk zwycięzcy tego konkursu wręczał osobiście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Adam Małysz również gratulował osobiście najlepszym zawodnikom tego konkursu.