Facebook Google+ Twitter

Jak zmiana czasu wpływa na samopoczucie?

Kolejny raz zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Zegarki przestawiliśmy o godzinę do przodu. To niestety spowodowało, że śpimy krócej. Co w takim razie z naszym samopoczuciem?

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiZmiana czasu niestety wcale nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Wręcz przeciwnie, niektóre osoby mogą jej skutki odczuwać nawet przez kilkanaście dni. Godzina krótszego snu powoduje, że jesteśmy w gorszej formie psychofizycznej.

Rynekzdrowia.pl pisze, że naszym organizmom jest o wiele trudniej dostosować się do zmiany czasu na letni. Mniejsze konsekwencje niesie zmiana czasu na zimowy Wtedy łatwiej się przystosowujemy do nowej sytuacji.

Każdy organizm inaczej asymiluje się do nowej sytuacji. Najbardziej popularna dolegliwością jest zmęczenie, uczucie senności, zaburzenia koncentracji, czy zaburzenia uwagi. W szczególnych przypadkach może pojawić się spadek nastroju oraz brak energii.

Następna zmiana czasu, czyli przestawienie zegarków z letniego na zimowy, czeka nas w ostatni weekend października tego roku.


Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.