Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11570 miejsce

Jak zmieniał się ideał kobiecego piękna? Zobacz klip pokazujący ewolucję na przestrzeni 3 tys. lat (wideo)

Jak zmieniały się kanony kobiecego piękna? W sieci pojawił się ciekawy klip prezentujący zmiany w postrzeganiu urody na przestrzeni 3 tys. lat.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeW każdej epoce inaczej definiowano ideał kobiecego piękna. W starożytnym Egipcie postrzegano go inaczej niż w Grecji czy w Chinach.

Przykładowo włoski renesans przyniósł przywiązanie do krągłości, ideał wydatnego biustu, pełnych bioder i jasnej cery. Różnił się jednak od epoki wiktoriańskiej, gdy pełne kształty również były "na topie".

Poważne zmiany przyniósł oczywiście wiek XX. W okresie międzywojennym za idealne uznawano kobiety o chłopięcej figurze z płaskim biustem, ostrzyżone na krótko. Złota epoka Hollywood przyniosła z kolei umiłowanie figury w kształcie klepsydry z wąską talią i dużym biustem. Jakże odmienny był trend nazywany "heroin chic" z lat 90., gdy na wybiegach zaczęły królować ekstremalnie szczupłe modelki o androgynicznych kształtach. Z kolei płaski brzuch, zdrowa skóra, duży biust i pośladki to ideał obecnego czasu.

Czytaj także: Naukowcy wydrukowali model serca w 3D, by uratować dwuletnią dziewczynkę


Serwis BuzzFeed pokazał zmieniające się trendy w jednym klipie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.