Facebook Google+ Twitter

Jak zmienić polską piłkę? Sprawdź, kto wygrał w konkursie!

Przez ostatni tydzień w komentarzach wpisywaliście swoje pomysły, które odmieniłyby polską piłkę nożną. Czyj komentarz spodobał nam się najbardziej? Sprawdź, do kogo trafi album "Kazimierz Górski i jego Orły" z limitowanej edycji!

 / Fot. Janusz Wójtowicz/Polskapresse

Kto wygrał?


Wybór zwycięzcy był bardzo trudny - tak naprawdę, aby stworzyć całościowy projekt reformy w polskiej piłce, musielibyśmy połączyć wszystkie Wasze pomysły. Zdecydowaliśmy się jednak nagrodzić Bartłomieja Krawczyka, którego propozycja wydaje się najlepsza na czasy kryzysu. Bartek zaproponował ograniczenie pensji członków PZPN, wprowadzenie limitów płacowych w Ekstraklasie czy też obniżenie cen biletów na mecze. Zaoszczędzone pieniądze chciałby zainwestować np. w sprowadzenie klasowego trenera reprezentacji, który jednocześnie szkoliłby polskiego asystenta. Pojawia się również pomysł ograniczenia liczby obcokrajowców w polskich klubach oraz przymus wystawiania w pierwszej "11" młodych zawodników. Bartek zwraca również uwagę na problem szkolenia dzieci i młodzieży, które obecnie opiera się na sile i "śrubowaniu" wyników.

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim jego uczestnikom i gratulujemy zwycięzcy! Z Bartkiem skontaktujemy się przez pocztę wewnętrzną.

Nagroda


 / Fot. Materiały prasoweZwycięzca otrzyma niezwykły album "Kazimierz Górski i jego Orły" z limitowanej edycji. Książka jest wyjątkową publikacją, która przybliża czytelnikom, pasjonatom piłki nożnej, pamiętne lata siedemdziesiąte, gdy drużyny trenera tysiąclecia obawiały się takie potęgi piłkarskie, jak Niemcy, Holandia czy Brazylia.

Na ponad dwustu stronach czytelnik może ponownie przeczytać nie tylko wspomnienia o Kazimierzu Górskim, ale także otoczkę, a nawet listy do piłkarzy związane z konkretnym meczem. Wśród nich jest np. fragment telegram kibicki futbolu błagający piłkarzy o wygraną na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku, gdyż w innym wypadku przegrana spowoduje rozwód. Tego rodzaju smaczki oraz inne ciekawostki można przeczytać w publikacji.

Obok nich w książce znajduje się zestawienie meczów, jakie rozegrała kadra Kazimierza Górskiego, a także składy w jakich wystąpili Polacy i ich rywale. Wszystko to jest okraszone ponad 200 zdjęciami z poszczególnych spotkań z oficjelami, kibicami, a także wiele fotografii prywatnych. Czytelnik może też zapoznać się z ciekawostkami i życiorysami poszczególnych gwiazd zespołu Kazimierza Górskiego.

Górskiego wspomina Platini, Blatter, Gowarzewski...


Swoje wspomnienia o lwowiaku, wspaniałym selekcjonerze, sporządzili m.in. obok przedstawicieli najważniejszych władz państwowych Michel Platini szef Europejskiej Unii Piłkarskiej, Joseph Blatter szef Światowej Federacji Piłki Nożnej, ale także tak wybitni znawcy sportu jak m.in. Andrzej Gowarzewski czy Stefan Szczepłek. Z materiałów prasowych.

Zasady konkursu --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Co do poparcia społecznego dla "trenera Smudy" , to poniżej kolejne linki, które faktycznie je potwierdzają:

http://sondaze.s24.pl/czy-franciszek-smuda-bedzie-dobrym-trenerem-polskiej-kadry,p164/

http://www.przegladsportowy.pl/-Kto-po-Beenhakkerze-,artykul-z-wydania,46242.html

Dyskusję uznaję za zakończoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mylisz się. To jest dokładnie to samo i swoimi komentarzami pokazujesz dobitnie, że sposób Twojej argumentacji jest, delikatnie mówiąc, niestabilny. Dlaczego jedni zawodnicy mają odkładać kasę na tych, którzy nie potrafią gospodarować własnymi zarobkami? Tak samo nikt nie ratuje dzisiaj ani emerytów, którym nie jest łatwo, ani żołnierzy ( choć tutaj mam na uwadze szczególnie kwestię opieki przez psychologa).

Odpowiedz jeszcze na wątek "trenera" Smudy i całą dyskusję uznam za zakończoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żołnierze po służbie to osobny temat. Reszta emerytów też. Oczywiście, że ich sytuację trzeba zmienić, ale w tym miejscu mówimy o piłkarzach, bo PZPN nigdy nie będzie odpowiedzialny za emerytury całego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"* Co do Smudy: "Jest faworytem kibiców i dziennikarzy. Ma też coraz więcej zwolenników wśród członków zarządu PZPN." (cytat z link ) Więc nie mów, że nie miał poparcia kibiców. Jak kibice mają mieć wpływ na wybór szkoleniowca? Sondaż? "

Doskonale wiesz, że redaktor zarówno tego jak i innego serwisu może napisać bardzo wiele. Takie źródło informacji? Znacznie bardziej ufam swoim doświadczeniom i pamięci. Macierewicz mówi o bombie i zamachu w Smoleńsku - skoro tak mówi, to faktycznie tak było/jest?

Mam wrażenie, że nie rozumiesz co napisałem w swoich 11 punktach. Przeczytaj jeszcze raz 6 pkt! Kibice mają mieć swojego przedstawiciela w zarządzie. Są stowarzyszenia, fankluby i inne organizacje łączące kibiców. Przedstawiciel wybrany przez nich powinien być w zarządzie i reprezentować ich stanowisko. Coś jak z mniejszością niemiecką w polskim sejmie.


" asne, salary cap ma zabiezpieczać kluby przed zbankrutowaniem, a nie ma żadnego związku z emeryturą, żaden z nas Ameryki tutaj nie odkrył, co najwyżej mogłem to wcześniej doprecyzować. A co się tyczy słynnych 5 tys - napisałem, że podałem kwotę jako przykład. Niech będzie to 10, 20 25 tys. Nawet w Euro. Tylko co po tych pieniądzach, skoro nie będą trafiać na konto zawodników? Wolisz mieć nieistniejące miliony, czy faktyczne tysiące w portfelu? Zawodnicy Polonii Warszawa nie dostali pensji od lipca... (http://www.weszlo.com/news/12492-LIVE_Zima_zaskoczyla_polskich_ligowcow ; wpis o 16.03 ).
Sam fundusz (który, aby uniknąć nieporozumień, koniecznie trzeba rozróżnić od salary cap) chciałem wzorować na tym : http://sportslaski.pl/fundusz-dla-pilkarzy,15,artykul,blog.html (nie jest to najlepszy tekst źródłowy opisujący temat, ale jedyny, jaki w tej chwili znalazłem, nakreśla on ogólnie zasady działania). "

Pytam się kto się martwi o żołnierzy po służbie wojskowej? Kto otacza opiekom emerytów? Nikt! Jeśli jakiś "baran", bo inaczej tego nie nazwę, gra w piłkę i zarabia wielkie pieniądze, a później nie ma za co żyć, bo wszelkie pieniądze roztrwonił, to nikt nie powinien go sponsorować! Kiedyś to się nazywało "naturalna selekcja" i dzisiaj też by się przydała w takich sytuacjach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Limit płacowy mógłby być oczywiście podnoszony w miarę jak bogatsze i stabilniejsze będą kluby.
Zdaję sobie sprawę, że moje propozycje są radykalne (lub jak uważa pan Robert z panem Maciejem - "oderwane od rzeczywistości ) ale czy polskiej piłce nie potrzeba zmian?
Pierwsza nastąpiła, prezesem został p. Boniek, co bardzo mnie ucieszyło, ale to dopiero początek.
Wiadomo, że kibicom zależy na dobru polskiej piłki i w kraju, który w czasie meczu ma 40 mln trenerów, ekspertów będzie 40 mln pomysłów, więc z każdego trzeba wyciągnąć to, co najlepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

* Co do Smudy: "Jest faworytem kibiców i dziennikarzy. Ma też coraz więcej zwolenników wśród członków zarządu PZPN." (cytat z link ) Więc nie mów, że nie miał poparcia kibiców. Jak kibice mają mieć wpływ na wybór szkoleniowca? Sondaż?

* Jasne, salary cap ma zabiezpieczać kluby przed zbankrutowaniem, a nie ma żadnego związku z emeryturą, żaden z nas Ameryki tutaj nie odkrył, co najwyżej mogłem to wcześniej doprecyzować. A co się tyczy słynnych 5 tys - napisałem, że podałem kwotę jako przykład. Niech będzie to 10, 20 25 tys. Nawet w Euro. Tylko co po tych pieniądzach, skoro nie będą trafiać na konto zawodników? Wolisz mieć nieistniejące miliony, czy faktyczne tysiące w portfelu? Zawodnicy Polonii Warszawa nie dostali pensji od lipca... (http://www.weszlo.com/news/12492-LIVE_Zima_zaskoczyla_polskich_ligowcow ; wpis o 16.03 ).
Sam fundusz (który, aby uniknąć nieporozumień, koniecznie trzeba rozróżnić od salary cap) chciałem wzorować na tym : http://sportslaski.pl/fundusz-dla-pilkarzy,15,artykul,blog.html (nie jest to najlepszy tekst źródłowy opisujący temat, ale jedyny, jaki w tej chwili znalazłem, nakreśla on ogólnie zasady działania).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"9. Stworzyć jasny i przejrzysty system wyboru selekcjonera Reprezentacji Polski, na który wpływ będą mieli również kibice." - dzięki ogromnemu poparcia kibiców wybrano Franciszka Smudę, to nie wymaga komentarza. "

Kibice?! Chłopie, Smuda był człowiekiem Laty i nie mów mi o entuzjastycznych kibicach i wielkich nadziejach pokładanych w Smudzie.


""3. Podniesienie kwalifikacji obecnych sędziów." - zgadzam się, trzeba to zrobić, ale w jaki sposób? Może jakiś konkretniejszy pomysł?"

- Są szkolenia organizowane np. przez UEFA. No i jeszcze kwestia tego, że w Polsce egzaminy na sędzigo zdaje się "o skutku"! Wiem coś o tym, bo troche w tym siedziałem. Słyszałeś coś o zawodowym sędziowaniu w Polsce? Polecam się dokształcić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"fundusz piłkarski" to coś, co z powodzeniem funkcjonuje na Zachodzie - piłkarze jakoś nie narzekają.

- ok, ale na zachodzie nie ma wynagrodzenia minimu! Chcesz ograniczyć zarobki zawodników i jeszcze z tej kwoty zbierać kasę do jakiegoś funduszu, w któym będą pieniądze dla tych, któzy nie potrafią umiejętnie gospodarować kasą? - pytam więc, która inna grupa jest zbezpieczana w podony sposób? Może lepiej zacznijmy zbierać na emerytów?

* limit płac z powodzeniem występuje w Ameryce, więc pomimo początków, które z pewnością były by trudne, został by z pewnością zaakceptowany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Salary_cap

- Idę za wskazanym przez Cebie źródłem - swoją drogą niezmiernie kiepskie źródło informacji, no ale: "Salary cap jest stosowane w niektórych ligach zawodowych, zwłaszcza amerykańskich (NBA, NHL, NFL). Ma wyrównywać szanse występujących w lidze zespołów i zapobiegać dominacji jednego z nich, ale również ograniczyć ryzyko bankructwa klubu na skutek przepłacenia zawodników. Salary cap niekoniecznie musi być sztywne, np. w NBA istnieją sposoby ominięcia wyznaczonego limitu."

Ten fundusz zabezpiecza kluby a nie zawodników! Człowieku, wikipedia nie jest jakimś światłym źródłem, a i tak jasno określa, że nie chodzi tutaj o emeryturę!

"2. Zaoszczędzone pieniądze (patrz pkt 1) można, choć nie jest to niezbędne, przeznaczyć na światowej klasy selekcjonera. Jednak jego zadaniem nie będzie tylko prowadzenie drużyny narodowej. Jego obowiązkiem będzie szkolenie polskiego asystenta, który obejmie po nim reprezentację, będzie kontynuatorem jego myśli szkoleniowej (tak, jak miało to miejsce w Niemczech - Loew, asystent Klinsmanna przejął po nim reprezentację)"

- interesujesz się piłką? Wiesz jak wyglądało to wszystko w Niemczech? Polecam dogłębną lekturę i zwrócenie uwagi na to, że nie było to klasyczne "mistrz i asystent", to była raczej para, w której każdy z nich był odpowiedzialny za coś innego. Lekcji z historii piłki niestety nie odrobiłeś.


"* nikt nikogo do gry w piłkę nie zmusza, są inne zawody, cięższe, za dużo niższą pensję "

- wyobrazasz obie, że poświęcasz się czemuś przez np. 15 lat, a później, gdy dochodzisz do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, przepisy wskazyją, ze nie możesz zarabiać więcej niż 5 tys?!


"ceny biletów"

- ok, jestem za. Ale niższa cena nie jest gwarantem poprawy wizarunku. Do niej można dojść wyłącznie dzięki poprawie bezpieczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macieju, przy okazji:
"3. Podniesienie kwalifikacji obecnych sędziów." - zgadzam się, trzeba to zrobić, ale w jaki sposób? Może jakiś konkretniejszy pomysł?

"9. Stworzyć jasny i przejrzysty system wyboru selekcjonera Reprezentacji Polski, na który wpływ będą mieli również kibice." - dzięki ogromnemu poparcia kibiców wybrano Franciszka Smudę, to nie wymaga komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macieju, same ogólniki. Wykaż mi , proszę, w moim "programie" sprzeczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.