Facebook Google+ Twitter

Jak zmierzyć ciśnienie mając jedną rękę i będąc głuchy na jedno ucho

Ludzie chorzy na serce powinni mieć ciśnieniomierz w domu, Jeżeli nie macie, zapytajcie sąsiada, może on ma i będzie wiedział co robić w sytuacji podbramkowej?

Nagrałem film z pomiarem ciśnienia tętniczego, ja akurat nie mam w tej chwili problemu z ciśnieniem ale chciałbym, żeby ludzie zobaczyli, że pomiar można wykonać mając nawet jedną rękę i będąc głuchy na jedno ucho.

Można uratować życie sobie albo drugiej osobie, jeżeli dzwonicie po pomiarze na pogotowie to powiedzcie jakie jest ciśnienie dolne i górne (skurczowe/rozkurczowe) i jaki jest puls, a jeżeli dyspozytor powie żeby podać leki, zmierzyć za pół godziny po przyjęciu leków i w razie czego dzwonić jeszcze raz to nie myślcie że chcą Was się pozbyć.

Po prostu karetek jest niewiele, nawet w wielkich miastach, a wypadków, wylewów, zawałów itp... jest cała masa. Dzwonicie drugi raz to na 98 procent w waszej okolicy kręci się karetka dyżurna. Wszystkim życzę dużo zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Aha, jeżeli chodzi o fragment filmu - Druga ręka będzie nieco pomocna. Najczęściej pomagam sobie nogami ale w czasie nagrywania nie chcę robić z siebie cyrkowca i widać że rękę z opaską mam podrapaną, a to wszystko są efekty pomocy drugą ręką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojtku pobudził pan moje szare komórki tym komentarzem i postaram się dzisiaj nagrać filmik o tym jak można sobie pomóc naturą, a nie trując się lekami bez recepty. Leki bez recepty to bardziej sugestia - płaciłem to musi pomóc, a na 99,9% niszczenie wątroby i całego organizmu. Każdy komentarz jest dla mnie podpowiedzią, a sprzęt i wiadomości mam po to żeby pomagać - PRIMUM NON NOCERE (po pierwsze nie szkodzić)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na filmiku mamy fragment : " Druga ręka będzie nieco pomocna" ...
A miało jej nie być :-)))

Nadciśnienie jest wielkim problemem społecznym, bo duża część chorych nie zdaje sobie sprawy z posiadania nadciśnienia, nawet w bardzo młodym wieku.Często boli ich głowa, to łykają szeroko reklamowane środki antybólowe i na tym koniec. Bardzo mały procent ludzi bada sobie ciśnienie krwi, a jeżeli to już uczyni to od wielkiego święta, raz na kilka lat. A szkoda, bo pomiar ciśnienia jest PODSTAWĄ wykrycia choroby.Gdy ktoś już ma ciśnieniomierz w domu, to oznacza że wie o swojej chorobie i ją systematycznie leczy. Bo nadciśnienie to najczęściej choroba na całe życie (szczególnie tak zwane nadciśnienie samoistne, nie zawiązane z chorobami innych narządów) i tylko stała kuracja lekowa może chronić zdrowie.
Bardziej skupiłbym się więc na nadciśnieniu, niż na samej technice mierzenia, ale być może ten filmik zwróci uwagę na to schorzenie.Za temat +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.