Facebook Google+ Twitter

Jak zniszczyć niewygodnego biskupa? Na najnowszym przykładzie

Papież właśnie przyjął rezygnację arcybiskupa Szkocji. Wystarczyło, że kilku byłych księży i seminarzystów przypomniało sobie coś, co podobno przeżyli trzydzieści lat temu. Kardynał O'Brien nie chciał uznać praw gejów...

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Obrien.jpg / Fot. Scot GavinW dniu wczorajszym ukazały się dwa oświadczenia: jedno, pochodzące od arcybiskupa Edynburga - kardynała Keitha O’Briena, a drugie, które wyszło spod ręki rzecznika Watykanu. „Będąc już bliski ukończenia 75 lat życia oraz słabnąc czasami na zdrowiu wręczyłem kilka miesięcy temu Papieżowi Benedyktowi XVI moją rezygnację ze stanowiska arcybiskupa Saint Andrews i Edynburga.” - zapewnia w nim szkocki kardynał. „Zrozumiawszy, że stolec biskupi tak czy owak się opróżni, Ojciec Święty postanowił obecnie ostatecznie przyjąć tę przykrą rezygnację.” - potwierdza jego zapewnienia Watykan. Oba publikuje w całości m. in. brytyjski dziennik „Guardian”.
http://www.guardian.co.uk/world/2013/feb/25/cardinal-obrien-resigns-full-statements?INTCMP=SRCH

Kardynał O’Brien odchodzi na emeryturę w atmosferze skandalu, wywołanego przez cztery oświadczenia, wręczone nuncjuszowi papieskiemu w Zjednoczonym Królestwie i odpowiednio nagłośnione przez środki masowego przekazu. Wynika z nich, że w połowie lat osiemdziesiątych, świeżo uzyskawszy kardynalską purpurę, stosunkowo młody jeszcze wtedy arcypasterz, poczuwszy swą władzę, narzucał się klerykom i młodym księżom, usiłując zrobić z nich swoich kochanków. Co ciekawe, nie pisze się o tym w Anglii wprost, najwidoczniej chcąc uniknąć procesu o oszczerstwo, ale ogródkami. Może to dowodzić wątłej podstawy oskarżeń ze strony ludzi, którzy przyznają, że odpadli od wiary, podając jako przyczynę tego faktu zachowanie przełożonego.

W ubiegłych latach ten biskup zdobył sobie światowy rozgłos wskutek swojej nieprzejednanej postawy w stosunku do projektów zrównania w prawie państwowym formalnie zarejestrowanych związków cywilnych osób tej samej płci z małżeństwem mężczyzny i kobiety. Naraził się również zwolennikom zapłodnienia in vitro, a także wypowiedziami skierowanymi przeciw zasadzie przerywania ciąży na życzenie ciężarnej i za pieniądze podatników. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej wypowiedziom kard. O’Briena, obszernie cytowanym i komentowanym przez działacza środowisk tzw. tęczowej alternatywy. Filmik jest dość rzeczowy, a mimo odpowiedzi udzielanych przez owego działacza podniesionym i zdenerwowanym głosem jak najbardziej zrozumiały ze względu na oksfordzki akcent. Tak więc:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak widać na załączonym obrazku zainteresowanie - niestety - problemem - jakim się stało usankcjonowanie anomalii seksualnych. Uważam, że przeciwstawiać się trendowi unormalnienia anomalii nie ma sensu. Ludzie nie usłuchają nikogo, kto jest przeciw - nie dotrą do nich żadne argumenty uzasadniające niepoprawność sankcjonowania błędów natury. Odnoszę wrażenie, że tak jak nie pomogły Trojanom perswazje Kasandry, żeby Trojanie nie wprowadzali pozostawionego przez Greków wielkiego konia do Troi, tak obecnie ludziom nie pomogą perswazje, że zrównanie związków gejowskich i lesbijskich tak pomoże ludzkości, jak - ów Koń Trojański - Trojanom. Widocznie ludzie muszą najpierw "umoczyć" i dopiero się zreflektować. Tyle, że to będzie, przysłowiowa "musztarda po obiedzie". Szkód jakie ludzkość poniesie tym sankcjonowaniem błędów natury, nie da się odrobić w krótkim czasie i nawet ci, którzy dzisiaj są propagatorami usankcjonowania, szkód tych nie zobaczą. Przysłowie mówi - jak se pościelesz, tak się wyśpisz. Więc niech sobie hedoniści ścielą. Przypomnę tylko, że żądza seksualna, podobnie jak żądza pieniądza, nie zna granic. Powiem też że związki partnerskie ludzi tej samej płci, to nie jest inne miłowanie, tylko inne kopulowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł potwierdza smutne zjawisko... dokopać księdzu czy ogólnie KK to dzisiaj bardzo popularne. To już nawet pewna kultura.

Z resztą, jeśli ktoś skrytykuje osoby homoseksualne to jest wielki skandal. Dlaczego, jeśli ktoś poniż księży nie ma reakcji? Czy te osoby nie powinny krzyczeć, że dyskryminują ich ze względu na religię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.