Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5787 miejsce

Jak zostać fotografem przyrody?

Od dziecka czytasz czasopisma o dzikich zwierzętach i interesujesz się biologią? Podczas spacerów po lesie zatrzymujesz się, by wypatrzeć w górze dzięcioła?

Po wizycie w zoo było Ci smutno, że wilki muszą żyć w klatce, a żyrafom i gepardom może być w grudniu zimno? Jeśli do tego wolisz robić zdjęcia bocianom i biedronkom bardziej niż ludziom, być może powinieneś zostać fotografem przyrody.

Kochaj zwierzęta i ucz się fotografii

natura / Fot. noname
Skoro kochasz zwierzęta, to posiadasz już najważniejszą i najcenniejszą rzecz, jaką dobry fotograf przyrody powinien mieć. Musisz jeszcze zdobyć merytoryczną wiedzę na temat miejsc występowania, trybu życia, a nawet liczebności populacji i okresów ochronnych dzikiej zwierzyny. Informacje warto pozyskiwać z wiarygodnych i aktualnych źródeł, dlatego czytaj branżową prasę i dobre publikacje naukowe, a w Internecie korzystaj z profesjonalnych stron. Powinieneś też zgłębiać tajniki samej fotografii, poznawać sposoby kadrowania i komponowania obrazu, ustawiania balansu bieli oraz inne funkcje posiadanej lustrzanki. Może pokusisz się też o samodzielną obróbkę zdjęć z Twojego aparatu?

Bądź wytrwały


Zanim do Twojej fotograficznej galerii dołączy truchtający łoś, szarżujący dzik albo czaple w tańcu godowym, musisz uzbroić się w cierpliwość. Obcując z naturą, musisz szanować rządzące nią prawa. W praktyce może to oznaczać spędzenie kilku dni w ciasnej czatowni na bagnistej łące lub noc nieprzespaną w oczekiwaniu na watahę wilków. Twoje wytrzymałość i odporność na zimno mogą zostać poddane niełatwej próbie. Jednak przy odrobinie szczęścia w obiektywie Twojej lustrzanki Sony pojawi się w końcu stado drapieżników i przez chwilę będziesz mógł oglądać to, o czym tak wiele czytałeś – baraszkujące młode rysie czy polujące zwinne wydry lub łasice. Tylko nie zapomnij wtedy naciskać spustu migawki.

Jeśli chcesz zostać fotografem przyrody, pamiętaj, że nie nauczysz się tego na żadnych kursach czy studiach. Oczywiście będą Ci potrzebne specjalistyczna wiedza czy profesjonalny sprzęt i będziesz musiał włożyć w fotografowanie sporo wysiłku. Ale wartościowe, artystyczne zdjęcia są efektem prawdziwej pasji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.