Facebook Google+ Twitter

"Jak zostać królem" podbija Polskę

Brytyjski dramat historyczny zaliczył najlepsze otwarcie w całej historii Kino Świata, polskiego dystrybutora filmów. W zeszły weekend nowy film Toma Hoppera obejrzało aż 86 614 widzów!

Plakat promujący "Jak zostać królem" / Fot. "The King’s Speech""Jak zostać królem" (w oryginale: "The King’s Speech") może się już pochwalić Nagrodą Publiczności MFF w Toronto, siedmioma nominacjami do Złotych Globów i aż dwunastoma do Oscarów (m.in. za najlepszy film, scenariusz, reżyserię, zdjęcia, kostiumy, montaż, dźwięk, ścieżkę dźwiękową oraz scenografię).

Sam Hopper otrzymał niedawno prestiżową nagrodę Gidli Reżyserów Amerykańskich, za najlepszą reżyserię filmu fabularnego. W ciągu ostatnich 50 lat niemal zawsze nagroda ta oznaczała także Oscara dla najlepszego reżysera.

Biograficzny obraz pod względem swojego polskiego debiutu przebił pozostałych konkurentów do Oscara: "Social Network" (8 nominacji) i "Czarny łabędź" (5 nominacji). Chociaż jego światowa premiera miała miejsce na początku września ubiegłego roku, do polskich kin trafił dopiero 28 stycznia.

Film Hoppera równie dobrze oceniany jest przez widzów na największym polskim portalu filmowym Filmweb.pl. Na chwilę obecną na film oddano ponad 5,5 tys głosów, które dają bardzo wysoką średnią ocen: 8,3 i 142. miejsce w rankingu światowym.

Bohaterem dramatu jest książę Albert, znany jako Jerzy VI, który był bezpośrednim poprzednikiem panującej obecnie Elżbiety II. Musi on wbrew własnej woli, na 3 lata przed wybuchem II Wojny Światowej, zasiąść na tronie Anglii po zaskakującej abdykacji Edwarda VIII. Oprócz rychłej inwazji hitlerowskiej, musi także stawić czoła swojej wadzie wymowy. Z jąkania - niekonwencjonalnymi metodami - stara się go wyleczyć australijski specjalista. Wkrótce rodzi się wielka przyjaźń, która odmienia obu mężczyzn i decyduje o losach całej wojny.

Znani dziennikarze o "Jak zostać królem":
Emocjonująca, efektownie zrealizowana historia nietypowej przyjaźni, która zachwyci widzów tak jak "Królowa" Stephena Frearsa - Peter Debruge, Variety

Imponujący film o zwycięstwie Jerzego VI nad własnymi słabościami, w którym Colin Firth idealnie ukazuje wrażliwość, ale także skrywaną ogromną odwagę króla. Geoffrey Rush jest wyborny, a rola Heleny Bonham Carter to rewelacja - Kirk Honeycutt, The Hollywood Reporter

Ten film to reżyserski majstersztyk i historia o męskiej przyjaźni, która w niczym nie ustępuje klasykom takim jak "Zabójcza broń" i "Casablanka" - Chris Bumbray, JoBlo.com

Obejrzyj polski zwiastun filmu:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Obejrzałam film w ten weekend, "jak zostać królem" jak najbardziej godzien polecenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny Colin Firth

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też podkreślić bardzo niski budżet (4,5 mln funtów). Taki "Avatar" kosztował prawie 240 mln dolarów, a zdobył 9 nominacji i tylko 3 Oscary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film naprawdę świetny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.