Facebook Google+ Twitter

Jak zostać lokalną gwiazdą?

Sieradz zamieszkuje około 50 tys. mieszkańców. Pośród nich są ukryte talenty. Jednym z nich jest Zbigniew Nastarowicz.

Zbyszek podczas Bazaru Artystycznego / Fot. Piotr AndrzejakW październiku 1997 r.,podczas przesłuchania w Teatrze Miejskim, Zbyszek został zauważony i wybrany spośród grona młodych, początkujących wokalistów. Trafił pod opiekę świetnego instruktora wokalistyki, Jarosława Miłka, który pieczołowicie uczył Zbyszka wszelkich technik śpiewania. Nauka ta trwała przez trzy lata. Potem nastąpiła długa przerwa i dopiero w roku 2004 Zbyszek pojawił się znowu na deskach teatru, gdyż instruktor, stworzył nowy zespół o nazwie "Corda Cordi". No i zabawa z muzyką zaczęła się od nowa.

Pierwszy koncert dali już w kwietniu 2005 r. podczas wieczornicy w hołdzie Ojcu Świętemu. W tym samym roku, po wakacjach, Zbyszek rozpoczął swoją solową karierę. Zadebiutował podczas koncertu w pubie "Kredens". Zaśpiewał tam wówczas piosenkę pod tytułem "Dusza" do tekstu Bułata Okudżawy. Autorem muzyki był on sam.

W listopadzie 2005 r. bierze udział w festiwalu poezji śpiewanej, tam wykonuje dwa utwory autorskie. W styczniu 2006 r. Zbyszek opuszcza szeregi "Corda Cordi", aby w miesiąc później przejść do zespołu "Winnica Pana". Tam zostaje czołowym wokalistą. Nie porzuca jednak kariery solowej. Zaczyna organizować różne imprezy np: w szkołach czy inny placówkach oświaty i kultury. Dwa największe wydarzenia to Koncert kolęd i pastorałek oraz koncert o miłości. Pod koniec 2006 r. Zbyszek zostaje kierownikiem zespołu "Winnica Pana".

Muzyka, jaką prezentuje, jest różnorodna. Począwszy od popu, a kończąc na piosence religijnej. Jest znanym i lubianym artystą w Sieradzu. Bardzo często zapraszanym na różne uroczystości oraz imprezy. Ostatnio można było go usłyszeć podczas Bazaru Artystycznego, gdzie zaśpiewał utwory miedzy innymi: Szymona Wydry, Tomasza Żółtko czy Okudżawy. Zaśpiewał także piosenki z repertuaru "Oddziału Zamkniętego" czy "Magmy". Przebojem, który najbardziej urzekł publiczność był utwór Johna Lennona "Stand by me".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dlatego pisze się około 50 tyś. po za tym w to wchodzą mieszkańcy którzy nie są zameldowani w tym mieście mieszkają w tzw. szarej strefie. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sieradz i 50 tysięcy mieszkańców? Wg danych z wikipedii z roku 2004 liczba ta wynosi(ła) 44326 mieszkańców. Poza tym dodać należy, że kilka(naście?) lat temu wszystkie wsie wokół Sieradza administracyjnie dołączono do granic miasta, by wydało się ono większym ze względu na bycie miastem wojewódzkim (na tle antagonizmów ze Zduńską Wolą, która jest większym miastem bez takich sztuczek, a mimo to administracyjnie władza stała niżej niż w Sieradzu).
Artykułu nie czytałem, bo mnie trochę zraziło to szastanie na początku tą informacją o liczbie mieszkańców (błąd o ponad 10% to już nie jest "około" przy takich liczbach)...
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.