Facebook Google+ Twitter

Jak zostałem "piątym" pączkożercą?

Z okazji Tłustego Czwartku Cech Rzemiosł Spożywczych ze Szczecina zorganizował w Centrum Handlowym Galaxy konkurs na najszybszego pączkożerca. Zasady konkursu były proste: trzeba zjeść w jak najkrótszym czasie dziesięć pączków bez popijania

Pączki zaczęły mi rosnąć w buzi! / Fot. Andrzej SadowskiPonieważ pierwszą nagrodą w konkursie, był weekend (z osobą towarzyszącą) w ośrodku wypoczynkowym "Kiełbicze", kolejnymi: nagrody niespodzianki zdecydowałem się wziąć udział w konkursie pączkożerców.
Do Galaxy wybraliśmy się całą rodziną, żona Elżbieta, aby mi kibicować, syn Andrzej, żeby porobić zdjęcia. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że do konkursu zgłosiło się 15 osób, w tym trzy panie: Emilia, Kasia Adrianna.

Trafiłem do I tury pięciu zawodników. Początki miałem niezłe (chociaż ze względu na posturę, dostałem do spożycia największe pączki), dlatego dostałem najgłośniejszy doping. Jednak przy 8 pączku miałem mały kryzys (pączki zaczęły mi nagle rosnąć w buzi, jak gumowe) i na końcu przegonił mnie sąsiad Marcel (po prostu włożył ostatniego paczka, całego do buzi). Pomimo głośnego dopingu pań: Zdzisiu", Zdzisiu!, zająłem jednak drugie miejsce w turze z czasem 17 minut 55 sekund i 15 setnych. Pozostałe 3 osoby nie dały rady zjeść 10 pączków.

W drugiej turze pięciu zawodników, konkurs zakończyło aż trzech: Tadeusz, Piotr, Andrzej, w tym dwóch: Piotr i Tadeusz z czasem lepszym ode mnie (spadłem na czwartą pozycję). Z trzeciej tury tylko jeden zawodnik Kamil ukończył konkurs, plasując się na drugiej pozycji (spadłem na 5 pozycję), chociaż miał wielką szansę na wygraną.

Na piętnastu startujących zawodników, konkurs ukończyło sześciu, najlepszy czas 14:57:75 uzyskał Piotr (wygrał weekend w ośrodku wypoczynkowym Kiełbicze), najsłabszy Andrzej: 23.28.45. Zawodów nie ukończyło 9 zawodników w tym wszystkie trzy panie. Nasze czasy w stosunku do rekordu świata 4 minuty 12 sekund, nie są może zbyt wyśrubowane, jednak stanęliśmy do konkursu, bez przygotowań i treningu, no i dostaliśmy do zjedzenia, naprawdę duże pączki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Teraz organizowane są konkursy jedzenia pizzy!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że zaprzestano, tego sympatycznego zwyczaju w Szczecinie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do "pudła" trochę zabrakło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, PP Sadowscy company komentuje tylko własne teksty made in sadowski/a

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże, ile to kalorii!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doping nie pomógł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.