Facebook Google+ Twitter

Jak zrobić idealny demakijaż oczu?

Sprawdź, jak zrobić demakijaż oczu krok po kroku. Idealny demakijaż oczu jest bardzo ważny w codziennej pielęgnacji. Pozostawione resztki cieni czy tuszu podrażniają skórę i oczy - mogą prowadzić nawet do zapalenia spojówek.

 / Fot. AlexVanStaranność jest bardzo ważna przy demakijażu oczu. Kosmetyki zawierają pigmenty czy konserwanty, które pozostawione na noc na skórze nie wpływają z korzyścią na nasze zdrowie. Na drogeryjnych półkach mamy do dyspozycji wiele produktów przeznaczonych do zmywania makijażu - warto zaopatrzyć się w takie dla oczu wrażliwych, ponieważ wówczas istnieje małe prawdopodobieństwo, że wystąpi reakcja alergiczna. Kosmetyki do demakijażu oczu, nie tylko pozostawią skórę czystą, ale także dobrze ją odżywią.

Demakijaż oczu krok po kroku

Do wykonania idealnego demakijażu oczu potrzebne będą płatki kosmetyczne - należy zwilżyć je preparatem do demakijażu. Nagminnym błędem jest przecieranie, "tarcie" rzęs - to tylko je osłabia. Najlepiej przyłożyć płatek do powieki na około 30 sekund, a następnie zsunąć go w dół. Dzięki temu pozbędziesz się cieni oraz tuszu z górnych rzęs.
Następnym krokiem powinno być ponowne i dokładniejsze oczyszczenie rzęs. Wacik, tak jak w poprzednim etapie tego demakijażu trzeba nawilżyć, przyłożyć do oka, ale tym razem do zewnętrznego kącika i delikatnie przesuwać do środka twarzy - dzięki temu pozbędziesz się mascary nie tylko z górnych rzęs, ale także dolnych.
Jeżeli zauważasz jeszcze delikatne zabrudzenia możesz ponowić czynność, ale teraz użyj suchego wacika.
Co się przydaje do usuwania makijażu oczu?

Do usuwania makijażu niezbędne są nie tylko tradycyjne waciki, ale także patyczki kosmetyczne czy płatki bawełniane. Jakie są ich zastosowania w codziennej pielęgnacji?

Patyczki kosmetyczne są bardzo przydatne przy wykonywaniu codziennego makijażu - bardzo często przy nakładaniu mascary ubrudzimy powiekę, wtedy z pomocą przyjdą patyczki. Dzięki nim z łatwością wyczyścimy kąciki oczu oraz usuniemy nadmiar tuszu. Koszt jednego opakowania to zaledwie 2 zł.
Na rynku mamy do dyspozycji dwa rodzaje płatków bawełnianych - pierwsze z nich to te składające się z 2-3 warstw - można je kupić za 4 zł. Natomiast z "wyższej" półki warto zaopatrzyć się w płatki profesjonalne, które różnią się tym, że są bezwłókienkowe.
Tradycyjne waciki poszły trochę w niepamięć, ponieważ nie należą do delikatnych - mogą podrażniać oczy, a także są niewygodne w użyciu, ze względu na niteczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.