Facebook Google+ Twitter

Jak zwabić człowieka? "Listy starego diabła do młodego" odkryją szatańskie tajemnice!

Błyskotliwa i niezwykle przewrotna, a zarazem cyniczna jak jej bohaterowie książka C. S. Lewisa "Listy starego diabła do młodego" odpowiada na wszelkie nurtujące nas pytania dotyczące zła.

Okładka książki. Fot. Magdalena Kowalewska / Fot. Magdalena KowalewskaPo co Bóg, nazywany przez doświadczonego kusiciela Nieprzyjacielem, stworzył zło? Jaka jest jego rola i czemu ma służyć? Od zawsze było wiadomo, że między piekłem a niebem ciągle toczy się zacięta walka o duszę człowieka. Jednak ludzie nie mają świadomości, w jaki sposób odbywa się ta batalia. Weź do ręki "Listy starego diabła do młodego", a po przeczytaniu lektury będziesz doskonale wiedział, w którym momencie twojego życia do ucha szepce Ci głos z piekieł.

Zaskakujące jest to, w jaki sposób człowieka określa diabeł. Dla szatana człowiek jest po prostu pacjentem, którego należy leczyć z otaczającego go dobra i chrześcijaństwa. Książka ta doskonale ukazuje wszystkie ludzkie słabości, które sprytnie wykorzystywane są przez kusicieli.

W napisanych lekkim piórem i prostym językiem listach doświadczonego diabła, który udziela wskazówek swojemu młodszemu współpracownikowi odnośnie uwodzenia człowieka i ratowania go przed czystością i umiarkowaniem oraz innymi aspektami życia dowiadujemy się najbardziej skrytych sztuczek, na zasadzie których ujawnia się zło.

W moim przekonaniu jest to rodzaj literatury, którą bez wątpienia można zaliczyć do grona nietypowych książek psychologicznych. Nie jest to podręcznik psychologii ani poradnik. To po prostu wyznania bohatera, który jest diabłem i który ukazuje naszą kondycję duchową oraz naiwność, której tak łatwo ulegamy każdego dnia.

Na prostych przykładach, takich jak sprawić, aby człowiek popadł w pijaństwo, instytucji małżeństwa, która jest dla szatana korzystnym zjawiskiem, gdyż diabeł może łatwo odciągnąć człowieka od małżeństwa za pomocą zdrady, poznajemy mechanizm wszelkiego zła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5 za przypomnienie dobrej książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.