Facebook Google+ Twitter

Jak żyć, aby nie zmarnować swojej życiowej wygranej ?

Czy potrafimy racjonalnie zagospodarować naszą życiową wygraną? Jak Twoim zdaniem powinniśmy iść przez życie?

Prawdopodobieństwo wygrania szóstki w totku wynosi 1:13 983 816. Większość szczęśliwców, którzy stali się z dnia na dzień milionerami, jest zaskoczona niespodziewaną wygraną. Nie potrafią racjonalnie jej zagospodarować. Zamiast poprawić swoje życie popadają w tarapaty. Fakt, że nasi rodzice spotkali się oraz, że ich te a nie inne komórki połączyły się i dały nam życie, to dużo mniejsze prawdopodobieństwo. Czy my, swoją życiową wygraną, potrafimy racjonalnie zagospodarować?

Niestety NIE. Ciągle wielu z nas przegrywa swoje życie. Nasza cywilizacja wypracowała tomy dobrych rad na ten temat. Trzy z nich, moim zdaniem, są podstawowe:

1. Bądź kowalem swego losu lecz NIGDY nie buduj swojego szczęścia kosztem bliźnich. Jeśli przez nieuwagę, a tym bardziej przez swój egoizm, skrzywdzisz kogoś to miej odwagę go przeprosić i wynagrodzić wyrządzoną krzywdę.

2. Naucz się słuchać i rozumieć bliźnich. Rozumieć co myślą, czują i czego oczekują. Bez takiej wiedzy będziesz popełniał gafy, niepotrzebnie ranił, Nie będziesz miał autorytetu. Posiadania minimum tzw. inteligencji emocjonalnej jest niezbędne dla dobrych relacji z bliźnimi.

3. Bądź racjonalnym optymistą. Proś Boga słowami Marka Aureliusza: Boże, daj mi pogodę ducha abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę. Daj mi odwagę i wytrwałość, abym zmieniał to co zmienić mogę. Daj mi mądrość, abym zawsze potrafił odróżnić jedno od drugiego.


Drogi Czytelniku. Jaka jest Twoja recepta na udane życie?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.