Facebook Google+ Twitter

Jak żyć? Opisane na 254 stronach z miękką okładką

Z czystej ciekawości wpisałem w wyszukiwarce popularnego sklepu internetowego hasło „poradnik”. Efekt? 2189 znalezionych artykułów. Wszystkie gotowe nieść mi pomoc w dosłownie każdej sytuacji.

Masz nadciśnienie? Chcesz zacząć hodować pszczoły?

Nic prostszego! Wystarczy znaleźć odpowiednią książkę i już możesz zacząć budowę ula. Zresztą nie tylko nim musisz się zająć. Na twoim miejscu przygotowałbym setki czy tysiące słoików na miód, bo jest chyba oczywiste, że 426 zadrukowanych kartek w miękkiej oprawie stworzy z ciebie barona polskiego pszczelarstwa.

Zakładasz firmę? Twoja żona oczekuje dziecka? Masz problemy w łóżku?

I tu autorzy książek nie zostawią cię samego. Wystarczy wejść w posiadanie poradnika Ruth Westheimer, a już będziesz mógł cieszyć się milionami sposobów na łóżkowe figle. Zaraz potem radziłbym zakup książki zatytułowanej „Ciąża. Poradnik dla rodziców”, później proponowałbym „Nasze dziecko. Pierwsze trzy lata”, potem „O chłopcach dla chłopców – dojrzewanie”. Aha, nie zapomnij także kupić poradnika „Własna Firma”, który pomoże ci utrzymać twoją rodzinę. Twojej lepszej połowie możesz sprezentować: „Jak być pracującą matką”.

Nie umiesz chodzić na obcasach? Zdradza Cię mąż?

Wydaje się, że gorzej już być nie może. Jednak i w takich sytuacjach możesz wypatrywać światełka na końcu tunelu. Pomocą służy chociażby Camilla Morton, która w swej książce: „Jak chodzić na wysokich obcasach” udziela wszelkich wskazówek odnośnie prawie wszystkich problemów, które spotykają każdą kobietę, każdego dnia. Masz niewiernego męża? Nie martw się! Zainwestuj lepiej w dzieło pani Kent: „Poradnik dla zdradzonych żon”

Dla każdego coś miłego. Poradników jest tyle, ilu ich twórców. Pomagają nam we wszystkim. Każdy element życia znajdzie swoje miejsce na półce z poradnikami. Najdrobniejszy nawet problem wytłumaczy ci dwieście stron papieru. Zastanawia mnie, jak żyli ludzie przed wynalezieniem druku. Zbieranie cennych wskazówek na kartkach papieru było niemożliwe. Jak sobie radzili? Co robili? Jak się rozmnażali? Muszę kończyć, bo mi aukcja ucieknie... Anna Pragłowska będzie mi radzić w książce „Napisz lepiej”, abym mógł częściej i lepiej dla was pisać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zabawne i fajne +
saggitario jako psycholog muszę zaprzeczyć tezie, że psycholodzy sobie nie radzą z życiem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Często bywa, ze sami autorzy poradników sami nie radzą sobie z życiem. Np. niektórzy psycholodzy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby jeszcze choć jedne z tych pozycji była warta przeczytania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.09.2007 21:44

(+) dowcipne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.09.2007 21:11

To lubię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.