Facebook Google+ Twitter

Jak żyć, panie prezesie?

W kraju panuje dobrobyt, obywatele odzyskują pełnię praw, tylko jeszcze ceny są zbyt niskie, w porównaniu do gwałtownie rosnących płac. Mimo tego nie wszystkim jest łatwo, stąd nasuwa się pytanie: jak żyć, panie prezesie?

Posiedzenie rządu / Fot. PAP/Jacek TurczykJak żyć w kraju gdzie istnieje opozycja? To skandaliczny mechanizm. Rządzące partie, które mają premiera, prezydenta, marszałka sejmu, telewizję publiczną, najważniejsze spółki skarbu państwa (i tak dalej...) muszą odpowiadać na bezczelne pytania opozycji i dzielić się z nimi miejscami w komisjach sejmowych. Jak rządzić, panie prezesie? (Stefan Beton, Andrzej Pajda, Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok)

Jak żyć w kraju, w którym finansowa sieć stworzona przez pana, ogranicza premierowi dalsze rozbudowywanie administracji państwowej? Jak można rządzić, kiedy premier zamiast 5 razy w tygodniu, może do domu latać zaledwie 3 razy? (Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok, Grzegorz Pleciugow)

Jak budować przyjaźń, kiedy premier nie może załatwić koledze posady za więcej niż 100 tys. miesięcznie, bo zaraz ostatnie trzy gazety, których jeszcze nie mamy, doszukują się nieprzyzwoitości? (Stefan Beton, Bolesław Wałęsa)

Jak żyć w państwie, gdzie działają wolne związki zawodowe? Jak porozumieć się ze społeczeństwem, któremu nie podoba się, że przez 5 lat nie przeprowadzono żadnej reformy? Jak wytłumaczyć ludziom, że skoro nie ma reform, to znaczy, że jest dobrze? (Stefan Beton, Jerzy Z'ube, Andrzej Pajda)

Jak pisać wywiady, kiedy nie można samemu odpowiadać na zadane pytania? (Józef Bąk, Adam Natenstahu, Tomasz Chytrusek, Kamil Wódczok)

Jak zorganizować finał Pucharu Polski w piłce nożnej, skoro nie wiadomo kto wybiera do niego zespoły? I czy aby tam nie powinni wystąpić hokeiści? (Joanna Pżczoła)

Jak zachęcić bezrobotnych do pracy, skoro jakiś tam Tusk potrafi pracować w dwóch instytucjach naraz (i jeszcze po godzinach pomaga aresztować samoloty), a młodszym i energiczniejszym ludziom, nie chce się pracować nawet w jednej? (Józef Bąk)

Jak nie korzystać z pomocy Rosjan, którzy odciążają przemęczony rząd i prowadzą dla nas śledztwa? Jak nie skorzystać z oferty przechowania naszego samolotu, bo my przecież musimy trzymać miejsce dla kolejnych wraków (na czterech chyba się nie skończy?)? (Stefan Beton)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

Świetna satyra, trafnie oddająca naszą skołtunioną i chorą rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Udański
 • Marcin Udański
 • 01.09.2012 22:04

Łukasz Wolski Dzisiaj 20:46 "Bohaterami stają się oszuści (Krzywonos), dziwadła (Grodzka), media działają na zamówienie (Lis, Michnik, TVN), ludziom wmawia się, że pada deszcze, chociaż rząd pluje im w twarz. "
Tylko wiek Cię młody człowieku troszeczkę usprawiedliwia. Próbujesz prezentować tutaj (w24) punkt widzenia i sposób myślenia przyszłej polskiej elity intelektualnej-takie prezentujesz zachowanie. Marnie widzę los kraju przy takich intelektualistach. Napiszę wprost-beznadziejne prostactwo połączone z chamstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
 • No Nie
 • 01.09.2012 21:17

Panie Wolski , jest pan żenujący !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wybirca 30.08.2012 07:52

Z tego powodu, niestety, Polską rządzić będzie PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za komentarze, za wszystkie.

W kraju, gdzie ściga się i wykańcza ludzi rozdających biednym chleb, recepty czy ścinającym drzewo na opał, a pozwala się swobodnie działać ludziom z wyrokami, byłym agentom, którzy oszukują innych, a władza spokojnie na to patrzy, bo przecież premier "nie może", nie da się biernie patrzeć na rosnące patologie w niemal każdej dziedzinie życia. Bohaterami stają się oszuści (Krzywonos), dziwadła (Grodzka), media działają na zamówienie (Lis, Michnik, TVN), ludziom wmawia się, że pada deszcze, chociaż rząd pluje im w twarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wybirca
 • Wybirca
 • 30.08.2012 07:52

SONDA


Głosował(a)byś na PiS?

1) Tak, to jedyna, prawdziwa opozycja
2) Nie, wolę Solidarną Polskę i Ziobrę
3 )Jestem wiernym wyborcą Platformy
4 )Zagłosuję na każda partie , która odsunie Jarosława Kaczyńskiego z PiS od realnej władzy w Rzeczpospolitej Polskiej.
MÓJ GŁOS NA TAK JEST PRZY PUNKCIE Nr 4.Zagłosuje na każda partie , która odsunie Jarosława Kaczyńskiego z PiS od realnej władzy w Rzeczpospolitej Polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
 • Kamil
 • 27.08.2012 18:41

no wreszcie jakiś artykuł i jednocześnie sensowny i dowcipny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 27.08.2012 16:58

abiturient Dzisiaj 11:13
ej ty , ab-jakoś tam, jesteś legalnie na przepustce,
czy wyrwałeś się z poluzowadego przy badaniach kaftana bezpieczeństwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
 • didi
 • 27.08.2012 12:35

Łukasz lewaki się zawsze będą czepiać - dla zasady.
Dla zasady nazywają patriotów faszystami.

Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
abiturient
 • abiturient
 • 27.08.2012 11:13

E!!!!Ty "prawnik"z Nockiem :prawnik Wczoraj 22:04 .
Jak można studiować , gdy nie ma się zdanej matury?!Jak można być na studiach bez matury, Świadectwa Dojrzałości?!?!
Jarosław Kaczyński nie miał prawa studiować , i wpierw uzyskać tytuł naukowy magister(mgr), a tym bardziej zdobyć tytuł naukowy doktor(dr).
BEZ MATURY NIE MOŻNA STUDIOWAĆ!!!!!
Jarosław Kaczyński jest OSZUSTEM i WYŁUDZIŁ STUDIA , a co się z tym tyczy tytuły naukowe!!!
P.S.
NIECH Jarosław Kaczyński pokaże Świadectwo Dojrzałości tj. świadectwo maturalne!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.