Facebook Google+ Twitter

Jak zyskać na sezonie ogórkowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-07 16:12

Życie toczy się leniwie, lecz nie należy ulegać pozorom - dla firm jest to szansa i doskonały moment na dokonywanie zmian i zatrudnianie nowych pracowników, szkolenia i wdrażanie ich w nowe obowiązki.

flickr/com/creative commons / Fot. La Grande Farmers'Market's photostreamZa Wikipedią: Sezon ogórkowy to związek przyczynowy między posuchą w życiu kulturalnym miast (nieczynne teatry, sale koncertowe, kabarety, itp.) spowodowaną letnimi wyjazdami artystów, właśnie w porze zbioru ogórków, a brakiem wiadomości nadających się do publikacji w gazetach. Większość Polaków wyjeżdża na urlop, telewizja i radio nadają ciągłe powtórki a życie publiczne toczy się leniwie. Można zaobserwować zmiany w prowadzeniu biznesu i działalności firm, z uwagi na wakacje. Ten okres traktowany jest jak martwy, natomiast nic bardziej mylnego! Nawet w polityce, w związku ze świeżo zakończoną kampanią prezydencką, nie można narzekać na nudę.

Sezon ogórkowy nie jest martwy

Prawda jest taka, iż są branże dla których sezon ogórkowy to bardzo lukratywny okres i nie mam na myśli wyłącznie producentów lodów - agencje reklamowe i eventowe wręcz przenoszą swoje siedziby w miejsca wypoczynku, aby tam prowadzić działania dla swoich klientów. Kwitnie szeroko pojęta branża turystyczna i rozrywkowa. Dla innych firm jest to szansa i doskonały moment na dokonywanie zmian i zatrudnianie nowych pracowników, szkolenia i wdrażanie ich w nowe obowiązki.

Szansa dla nowych pracowników

Otwierają się również możliwości dla studentów, którzy odbywają w tym czasie praktyki. Wielu pracowników wyjeżdża na urlopy, a firma szuka kogoś, kto ich zastąpi; dając im tym samym szanse sprawdzenia się i nauki, gdyż przejmują zadania normalnie wykonywane przez pracowników. Dla najlepszych praktyki przeradzają się w ofertę stałej pracy. Dodatkowym atutem zatrudniania nowych pracowników jest fakt, że w tym okresie firma nie podejmuje działań strategicznych i może poświęcić więcej czasu na szkolenia, wdrażanie nowego personelu lub praktykantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.