Facebook Google+ Twitter

Jaka będzie przyszłość internetu? Czy wy też boicie się jej?

W maju Microsoft przeprowadził badania na temat przyszłości internetu. 10 tys. internautów z 12 krajów europejskich, odpowiadało na pytania dotyczące potrzeb i zagrożeń związanych z globalną siecią.

 / Fot. Matthew Welty (fiveaside)/CC.20Aż 80 procent respondentów wyraziło zapotrzebowanie na poprawę jakości kontentu w sieci. Kluczem są tutaj dwie litery: HD. Internauci oczekują, by filmy, które oglądają miały rozdzielczość High Definition. Chcą także lepszej jakości grafiki i muzyki. Oczywiście wiąże się to bezpośrednio z większymi wymaganiami sprzętowymi i sieciowymi.

Co ciekawe 8 na 10 badanych chciałoby większej anonimowości w sieci. 43 proc. Polaków czuje zmęczenie faktem, że ich preferencje i wybory są zapamiętywane przez przeglądarkę i wyszukiwarkę. To pewien paradoks, bo sieć rozwija się właśnie w kierunku indywidualizowania potrzeb poszczególnych użytkowników. Algorytmy, które tworzą programiści mają powodować, że wyniki wyszukiwania będą spersonalizowane. Przykładem mogą być, kontrowersyjne to prawda, reklamy w serwisie Facebook, w których uczestniczymy klikając w konkretne marki. Nasi znajomi widzą więc, co polecamy.

Kolejny paradoks polega na tym, że badani zdają sobie sprawę, że prywatność w sieci będzie zanikać. 71 proc. z nich uważa, że do 2020 r. korporacje będą miały pełen dostęp do danych konsumentów. Aż 37 proc. uważa, że - uwaga - internet w ciągu najbliższych lat, będzie znał ich lepiej niż życiowy partner. Niewiele mniej twierdzi, że większość osób będzie poznawała swoich partnerów w sieci.

Przeczytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A tak na marginesie to w każdy człowieku drzemią dwie osobowości. Dobra i zła a wygrywa ta która jest karmiona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta niby prywatność to nic innego, jak uwolnienie skrywanego chamstwa i arogancji. W pracy i w domu anioł nie człowiek, po zalogowaniu się jako anonimus hulaj dusza piekła nie ma. Ale to jest właśnie prawdziwa natura tych ludzi, to przeraża mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie są naiwni, bo to jest takie "pokolenie Windows", które odruchowo klika w każdym okienku na OK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie naiwność ludzi, o dziwo, nie tylko młodych. Nikt nikogo nie zmusza, aby udostępniać w sieci swoje dane, a jeśli ktoś to robi to powinien być za to sam odpowiedzialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WIECZNY STRACH

wobec innych technologii, które dojrzewają w najlepiej wyposażonych technicznie oraz intelektualnie miejscach świata i tego, co wycieknie do codzienności za lat niewiele, strach przed internetem przypomina mi przerażenie jednego z moich przodków, który siedząc na drzewie z przerażeniem obserwował pierwszy pociąg.
Generalnie najbardziej należy się bać człowieka i jego prymitywnej, niezmiennej natury.
Technologia, jako system, poradzi sobie sama ze sobą....
Człowiek z człowiekiem - niekoniecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, ale kolejne badania nt. bezpieczeństwa w sieci pokazują, że nie robią nic, by swoją prywatność zachować. Wręcz przeciwnie, udostępniają dane, które mogą posłużyć przestępcom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest żaden paradoks. Korporacje chciały by z nas zrobić niewolników i wiedzieć o nas wszystko, a ludzie chcą mieć maksimum prywatności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Internauta
  • Internauta
  • 18.06.2011 19:35

"...Kolejny paradoks polega na tym, że badani zdają sobie sprawę, że prywatność w sieci będzie zanikać. ..." - to dzięki leniwym i nieukom i technicznie rozwiniętych inaczej. A że takich jest bardzo dużo, to dzięki temu to co napisał Orwell spełni się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.