Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2669 miejsce

Jaka jest kobieta XXI wieku?

Do czego została powołana kobieta? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość odpowiedziałaby, że do zajmowania się domem, mężem, dziećmi. Z biegiem lat sytuacja kobiet się zmieniła. Jak wygląda teraz?

Niewiasta żyjąca współcześnie, jest przede wszystkim kobietą niezależną. Realizuje się zawodowo, niejednokrotnie robi karierę, o jakiej jeszcze pięćdziesiąt lat temu mogłaby jedynie marzyć. Według raportu opublikowanego przez Puls Biznesu, ponad jedna trzecia stanowisk kierowniczych w dużych firmach obsadzona jest przez kobiety.

Umie również o siebie zadbać. Kiedy jest zmęczona pracą, domowymi obowiązkami, wyjeżdża na urlop. I to urlop, który adresowany jest specjalnie dla niej. Jak podaje internetowe biuro podróży Tripsta.pl, na rynku pojawiają się oferty biur podróży prowadzonych wyłącznie przez kobiety. Na takich wyjazdach panie mogą w babskim gronie odpoczywać, poddawać się zabiegom kosmetycznym, pielęgnacyjnym, relaksującym. Mogą również walczyć ze swoimi niedoskonałościami, uczyć się asertywności, pewności siebie.

Współczesna kobieta czerpie również radość z tego, co przynosi jej otoczenie, w którym żyje. Interesuje je szeroko pojęta kultura. Najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem kulturalnym, zdaniem kobiet, jest spektakl teatralny. Co ciekawe, za takie zjawisko mężczyźni uznają najczęściej koncert hip-hopowy lub rockowy. Z badań ARC Rynek i Opinia, ponad 60 proc. pań za kulturalne wydarzenia uważa również ekspozycje muzealne, wystawy w galeriach, festiwale muzyczne. Dla porównania, warto wspomnieć, że odsetek panów interesujących się kulturą jest mniejszy niemal o połowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.