Facebook Google+ Twitter

Jaka jest prawda o musze domowej?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego muchy latają po liniach łamanych? Dlaczego odbywają swoje loty wokół żarówek od żyrandola? Czy kiedyś się męczą w okresie letnim i postanawiają „zdrzemnąć się”?

Wylegując się, w pewny ciepły poranek w swoim łóżku, patrzyłam w sufit, na którym umieszczony był żyrandol. Z braku chęci do zabrania się za coś pożytecznego, leżałam i rozmyślałam. Po chwili zobaczyłam, że wokół żarówki lata mucha. Wodziłam wzrokiem za nią i ujrzałam coś dziwnego, w jej torze ruchu. Poruszała się żółwim tempem po łamanej! Wywarło to na mnie duże wrażenie – leci mucha, a tu bach… i nagle skręca o 90 stopni. Czyż to nie wydaje się dziwne? Moje zainteresowanie wzrosło, kiedy kolejna mucha wpadła do pokoju i w ten sam sposób zaczęła się przemieszczać. Nagle drogi obu insektów się skrzyżowały i oba zaczęły wariować! Wydawało mi się, że jestem świadkiem bitwy pomiędzy owadami. Połączyły się w jedno i latały w tę i z powrotem już nie zważając na to, po jakim torze się poruszały. W tym przypadku ich prędkość się zwiększyła, jak na moje kiepskie oko, to trzykrotnie. Zaraz znów ich drogi się rozeszły i „wędrowały” w innych kierunkach. I tak na przemian. Może to rodzaj podrywu?

Innego dnia, wieczorem, siedząc w ciemnym pokoju i mając włączony tylko monitor skierowany w stronę otwartego okna usłyszałam, że coś bzyczy mi koło ucha. Zorientowałam się, że to mucha, a raczej mucha-gigant, ponieważ była większa od tych, które do tej pory widziałam. Na początku w planie miałam zabić to co wleciało do pomieszczenia, ale kiedy zobaczyłam jakich dużych rozmiarów jest, stwierdziłam, że kiepskim pomysłem będzie rozpłaszczenie owada na ścianie, gdzie później zostałaby jeszcze większych rozmiarów plama niż sama ofiara niedoszłego zabójstwa. Wyglądałoby to na miejsce zbrodni. Wyobraźcie sobie pełno krwi na ścianie, jedna głowa i kilka par odnóży(tzn. coś na kształt głowy i odnóży). Ludzie zajmujący się sprawą zabójstwa nie wiedzieliby jak się za nią wziąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.