Facebook Google+ Twitter

Jaka jest prawda o śmierci Violetty Villas? Walka o spadek trwa

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-12-29 18:40

Na scenie Teatru Narodowego widziałem kiedyś sztukę Jerzego Grzegorzewskiego - "Powolne ciemnienie malowideł". Po zejściu ze sceny życia Violetty Villas, trwa nieustanne zaciemnianie faktów. To, co wydawało się jasne, jest dziś przedmiotem sporów.

Małgorzata i Krzysztof Gospodarek podczas mszy w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza / Fot. Sawko WilekSpisuję swoje myśli po rozmowie z nieustannie obleganą parą małżonków, którzy zostali w testamencie pozbawieni praw do dziedziczenia domu i pozostawionych w nich pamiątek po Violetcie Villas.

W domu Violetty Villas wciąż mieszka jej jedyna opiekunka. Celowo nie wymieniam imienia i nazwiska tej pani. Z początkiem nowego roku rozpocznie się pierwsze przesłuchanie tej osoby, która zabraniała synowi Violetty Villas wstępu do jego rodzinnego domu.

Krzysztof Gospodarek ma prawo być obecnym podczas przesłuchania i sformułować własne pytania, na które opiekunka musi udzielić konkretnej odpowiedzi. Do tej pory - w relacji pana Krzysztofa - opiekunka manipulowała faktami. Są już one powszechnie znane, tym bardziej, że pani Małgorzata, żona Krzysztofa, mówi o tych sprawach szczerze, otwarcie, bez ogródek.

Zapraszana przez dziennikarzy na wywiady do studia radiowego i gmachów telewizji wykazuje swój punkt widzenia, odnośnie tego, co drukuje brukowa prasa na temat czekającego procesu o spuściznę po Violetcie Villas. Była już w ZaiKS. Trzeba sprawdzić wpływy i wypełnić formularze kilku instytucji zarządzających prawami autorskimi. Każda z nich chroni interesy twórców i artystów estrady w innym zakresie.

Wbrew pozorom mogą to być wcale niemałe sumy, przynajmniej jeśli weźmie się pod uwagę możliwości wykorzystania nagranych już utworów tej niezwykle popularnej piosenkarki. W powstającym monodramie o zmarłej artystce z pewnością zostaną wykorzystane filmy z jej udziałem i fragmenty najgłośniejszych przebojów gwiazdy. Będzie to rzecz o inwigilacji i stopniowym osaczaniu przez służby specjalne PRL powracającej zza oceanu Violetty.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 08.01.2012 07:52

fragmenty powstającego monodramu o losie Violetty Villas (pod roboczym tytułem : "Osaczona"), będzie można wkrótce przeczytać na stronach magazynu kulturalnego "Enigma". Wydawane przez znanego poetę, Juliusza Erazma Bolka, pismo jest również dostępne w sieci internet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
POLAK
 • POLAK
 • 04.01.2012 15:07

Jestem przekonany, że Polacy wcale nie są tacy podli. Violetta Villas zawsze przyznawał się do pochodzenia z tego kraju i była dumna z tego faktu wiedząc, że za Oceanem nie wszyscy mają o nas dobre zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grazyna ze Szczecina
 • Grazyna ze Szczecina
 • 04.01.2012 06:45

Jest mi bardzo przykro ze my polacy tak lubimy sobie srac we wlasne gniazdo. Wstyd nawet wchodzic na te Wikipedia albo sie przyznawac za granicami ze jestesmy Polakami bo mamy az tak nieladna opinie, sami jestesmy sobie winni. Pijackim narodem jestesmy i nie ma co ukrywac tak jak Rosjanie bekon w reke i flacha wody i do przodu - smutny ten nasz los.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grazyna ze Szczecina
 • Grazyna ze Szczecina
 • 04.01.2012 06:41

Violetta Villas was a very controversial person for her alcohol[5] and morphine addiction[5][6] and being a Security Service of the Ministry of Internal Affairs informant[5][7][8] with a code name Gabriella[5][9]. Moreover VV had a delusional disorder[10], which has a bad influence on her contacts with her environment and family[5]. Ja bym chciala wiedziec co to za kretyn wypisuje takie bzdury o naszej Divie Ha?

Komentarz został ukrytyrozwiń
katarzyna wolek
 • katarzyna wolek
 • 02.01.2012 22:01

zdrowym pogody ducha,zmarłym wieczne odpoczywanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
katarzya wolek
 • katarzya wolek
 • 02.01.2012 21:56

zdrowym pogody ducha,zmarłym wieczne odpoczywanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.01.2012 12:36

Zawiązuje się teraz na dniach komitet i on dopiero wystąpi o pozwolenie Ministerstwa Finansów. Numer konta podam w kolejnym artykule z tego cyklu, bowiem sprawa będzie miała swój dalszy ciąg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Halina
 • Halina
 • 02.01.2012 12:25

A jaki jest nr konta na pomnik dla ś.p. Violetty Villas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 02.01.2012 05:57

Dzisiaj powinno się rozpocząć przesłuchanie opiekunki Violetty Villas. Ciekawe, czy ona przyniesie zwolnienie lekarskie, czy potrafi zmierzyć się z prawdą i obronić swoją wersję tragicznych wydarzeń. Dowiedziałem się, że już przed trzema laty policja i prokuratura oraz władze dzielnicy ignorowały listy i apele o interwencję w tej nie cierpiącej zwłoki sprawie. Wydaje się, że winnych zaniechania jest tu o wiele więcej, niż opiekunka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
6367
 • 6367
 • 01.01.2012 14:04

Wszystkim forumowym trollom i anonimom wypada w Nowym Roku życzyć więcej serca i rozumu, bo wiele szczęścia oni we własnym życiu nie mają. Inaczej nie mścili by się tak zajadle na umarłych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.