Facebook Google+ Twitter

Jaka kara dla Eski Rock? Zdecyduje przewodniczący KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę, która upoważnia jej przewodniczącego do nałożenia kary na stację Eska Rock za wypowiedzi na temat Ukrainek, które padły w programie "Poranny WF".

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła wczoraj uchwałę, która upoważnia jej przewodniczącego do nałożenia kary na stację Eska Rock. Kara ma dotyczyć wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, którzy na antenie obrażali Ukrainki.

Według KRRiR, wypowiedzi obu prezenterów "naruszyły przepisy o radiofonii i telewizji w zakresie rozpowszechniania treści dyskryminacyjnych".

W nadawanym 12 czerwca programie "Poranny WF" padły między innymi słowa: "zachowam się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucę swoją Ukrainkę" (Wojewódzki) oraz "Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" (Figurski), po czym dodał: "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił".

Prezenterzy zostali skrytykowani także m.in. przez Radę Etyki Mediów, polski MSZ oraz minister sprawiedliwości, oceniając, że wypowiedzi były przejawem ksenofobii, rażącym chamstwem i typową mową nienawiści. Skargi do KRRiT skierowali m.in. ambasador Ukrainy oraz przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

seracen
  • seracen
  • 05.07.2012 09:00

Wojewódzkiego i Figurskiego należy przekazać / ku ich zadowoleniu/ Biedroniowi ! A ten błyskawicznie przenicuje im rury . Nic więcej nie trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
trąba
  • trąba
  • 04.07.2012 18:11

Fujara zajmij się lepiej Grubasem,jeżeli masz dobrą fujarę.Wojewódzkiego zostaw dla eunuchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 04.07.2012 16:26

Czy mamy już się bać,czy jeszcze trochę poczekać,aż ekipa z Wiejskiej kompletnie pogrąży nas w odmęcie zamordyzmu?Przeciez to co sie ostatnio wyprawia,to jest prosta droga do ustanowienia totalitaryzmu państwowego w którym żaden obywatel nie będzie miał prawa wygłosić swojej opinii ani zamanifestować swojego protestu wobec postępującej arogancji władzy-całej władzy,łącznie z władzą sądowniczą.Nasuwa się pytanie,czy tryb w którym przyjmowane są ustawy,a co za tym idzie i prawo,nie są wynikiem działań nacechowanych poprzedzającą je zwyczajną prowokacją?(11 list.).Poza tym,gdzie jest konsekwencja "naszej" władzy w wymierzaniu kar za treści naganne czy szkodliwe społecznie,skoro od bez mała lat dwudziestu z Torunia sączony jest w eter jad nienawiści?Coś tu zaczyna lekko zalatywać truchłem demokracji,którą panowie z Wiejskiej wespół z kolesiami z episkopatu chcą czym prędzej dobić i pochować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 04.07.2012 13:21

ja tam raczej przeciagnalbym lagodna

Komentarz został ukrytyrozwiń
łagodna
  • łagodna
  • 04.07.2012 12:52

Ja myślę ,że wystarczającą karą będzie wykastrowanie Kuby i wydupcenie Grubasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.