Facebook Google+ Twitter

Jakby to było gdyby…

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-16 08:40

Katastrofa w Smoleńsku na długo pozostanie w głowach niemalże wszystkich Polaków. Jeden z pracowników lotniska stwierdził, iż powinno być ono zamknięte, a załoga z polskim prezydentem oddelegowana do innego miasta, gdyż była mgła.

Warto zastanowić się co by było gdyby tak się stało…

-Nie zamknęliśmy lotniska, co uniemożliwiłoby lądowanie prezydenckiego samolotu, bo obawialiśmy się skandalu dyplomatycznego. A powinniśmy zamknąć- powiedział Gazecie Wyborczej jeden z pracowników lotniska w Smoleńsku.

Jest sobotni poranek, gdzie cała delegacja szybko wsiada do samolotu, by zdążyć na katyńskie uroczystości. Gdzie jak gdzie ale na tak ważną ceremonię trzeba być punktualnym. Warto dodać, iż parę dni wcześniej hołd poległym oddał Donald Tusk. Pasażerowie będąc niedaleko Smoleńska dowiadują się, że lotnisko jest zamknięte ze względu na bardzo niesprzyjające warunki. Tym samym jasne się staje, iż cała delegacja na uroczystości przybędzie dwie godziny po czasie. W kraju wszystkie telewizje na pasku wyświetlają tę informację.

W studiach telewizyjnych eksperci oraz politycy przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości mówią o prowokacji, celowym działaniu władz rosyjskich, by Lech Kaczyński nie mógł przemówić i wygłosić swoich cierpkich słów. Prezydent wraz ze swoimi współpracownikami mówią otwarcie o skandalu. Zarzucają, iż zabroniono Lechowi Kaczyńskiemu wygłosić prawdy. Rosyjskie władze jednoznacznie stwierdzają, iż nie mają z tym nic wspólnego. Kancelaria Prezydenta zapowiada, iż tej sprawy tak nie zostawi. Zamieszanie w kraju rośnie, politycy z różnych ugrupowań spierają się o postawę Rosjan.

Wcześniejsze ocieplenie stosunków znowu wisi na włosku. Spory w Polsce docierają do Rosji. Premier Putin kolejny raz jednoznacznie daje do zrozumienia, iż była to suwerenna decyzja szefostwa lotniska. Rzecznik prasowy w Smoleńsku stwierdza, iż lądowanie we mgle byłoby bardzo niebezpieczne. Argumentacja ta nie przemawia do władz, tym bardziej, iż piloci stwierdzili, że byliby wstanie wylądować nawet w takich warunkach. Sprawa nie miałaby końca, aż do następnego znaczącego wydarzenia. Nikomu kompletnie nikomu nie przyszłoby do głowy, iż zamiast gorzkich słów Rosjanom należą się…. podziękowania a nawet najwyższe odznaczenia.

Należy zadać sobie jedno pytanie, dlaczego musi się coś stać, by ludzie mogli zastanowić się nad zagrożeniami jakie na nich czekają. Powyższe rozważania są oczywiście hipotetyczne. Postawę pracowników rosyjskiego lotniska można zrozumieć, w końcu polscy piloci dostawali sygnały o zagrożeniach. Niestety wszystko skończyło się katastrofalnie.

Zamknięcie lotniska uratowałoby życie prezydenta i całej delegacji. Czyż to nie jest cenniejsze niż jakieś polityczne skandale? Cześć ich pamięci…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.