Facebook Google+ Twitter

Jaki był sens zwalniania Wojtasia? Ile Mucha za to zapłaci?

Cudem ocalała Joanna Mucha wykonała ruch, którego każdy oczekiwał. Poleciała głowa - szef Narodowego Centrum Sportu pożegnał się ze stanowiskiem. Nie budzi to chyba jakichś większych wątpliwości, prawda? Kontrakt Wojtasia kończył się 1 stycznia. Wyrzucając go na bruk teraz, ministerstwo będzie musiało mu wypłacić pieniądze za wypowiedzenie umowy.

Na zdjęciu archiwalnym z 14.02.2012: prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu - Robert Wojtaś. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiSprawa jest nieaktualna, nie będę nawet próbował się usprawiedliwiać, zabierałem się do tego tekstu kilkukrotnie, ale nigdy nie miałem sił żeby go dokończyć. Teraz wszyscy rozmawiają o zwycięstwie Bońka, o jego współpracownikach, o tym jak dobrze to rokuje.

Skoro wszystko będzie dobrze, to po co patrzeć wstecz? Boniek zbawi polski futbol! Dach już nigdy nie będzie otwarty, orzeł z koszulek nie zniknie, a konieczność wykupowania PPV nigdy nie zaistnieje, raj.

Cudem ocalała Joanna Mucha wykonała ruch, którego każdy oczekiwał. Poleciała głowa - szef NCS-u pożegnał się ze stanowiskiem. Nie budzi to chyba jakichś większych wątpliwości, prawda? Tylko ja muszę być tak upierdliwy, że pozwolę sobie na zadanie kilku pytań, które wydają mi się stosunkowo logiczne (chociaż logika to chyba rzecz względna).

Jaki był sens wykonywania takiego ruchu akurat teraz, poza chęcią usatysfakcjonowania gawiedzi?

To nie było korzystne, kontrakt Wojtasia kończył się 1 stycznia. Wyrzucając go na bruk teraz, ministerstwo zapłaci mu za wypowiedzenie umowy. Poprzedni szef, Rafał Kapler, który sam złożył dymisję, otrzymał 571 tys. zł (wchodziły w to ekwiwalenty z racji organizacji Euro i oddania do użytku Stadionu Narodowego). Tutaj oczywiście nie mówimy o tak wielkiej kwocie, ale Wojtaś te dwie pensje tak czy inaczej dostanie. Tak samo jak dostanie je nowy szef NCS-u. W tej sytuacji nie stracimy 50 tys., ale 100 tys. zł.

Co Wojtaś mógłby jeszcze spieprzyć?

Nic. Reprezentacja w tym roku ani razu nie będzie grała na Stadionie Narodowym. Listopadowy mecz z Urugwajem rozegrany zostanie w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pragnę zauważyć ze prasa Angielska inaczej komentowała wydarzenia na Stadionie Narodowym . Również tutaj był jeden artykuł , tak coś mi się przypomina , ale najbardziej mi się nie podoba w jakim tonie krytycyzmu jest ten artykuł , po części się z nim zgadzam , mógł być tak jak Lato do końca kadencji i prawda jest ze zaoszczędzili byśmy 50tys. Ale wielu ludzi w naszej kochanej Ojczyźnie , mi np. w pracy mówi ze zostaliśmy ośmieszeni na cały świat , co dziwi mnie ze Pan o tym nie wie , coś tu Pan pomija i wypisuje bzdury . Zostaliśmy skompromitowani w oczach całego świata . Proszę szczerze to sprawdzić , bo pomija Pan opinie miedzy narodowa, . Anglicy byli na nas tak źli ze nawet zażądali z powrotem koszulki , a wiec , coś Pan źle kojarzy rzeczy ,? a co dopiero media Angielskie nie pozostawiły suchej nitki na stadionie Narodowym ( O stadionie Narodowym). itd. Z poważaniem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani ministra wyraziła była opinię, że Wojtaś posiada kompetencje. Niestety to nie są kompetencje na czas, gdy stadion jest już wybudowany :)
Czyli innymi słowy, mniej więcej od roku NCS-em kierował gość niekompetentny. Według samej pani ministry, która ministrą jest też od prawie roku. Kompetentną wystarczająco.
Za skomplikowane jak dla mnie :)


Hmm, skoro Wojtaś był nie na ten czas, to na ten czas może być tylko Natenczas Wojski :)

No a będzie Prymas. Michał Prymas :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedny ten nasz kraj... Kilka dni temu wykazano głupotę sądu, komornika i policji, która to ARMIA pilnująca porządku publicznego została użyta przeciwko kobiecie z dziećmi. No i co? Ano nic! Teraz dochodzi głupota w postępowaniu na wyższych szczeblach. Opinia publiczna żądna krwi, ją dostała. A czyja to krew, to już jest zupełnie nieistotne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.